“Sokağın Enerjisi” gençlerin gözünden yansıyacak

Sepaş Enerji, sokağı sokak yapan sesleri gençlerin gözünden yansıtmak amacıyla “Sokağın Enerjisi” temalı fotoğraf yarışması düzenliyor.

“Sokağın Enerjisi” gençlerin gözünden yansıyacak
Endüstrideara

Fotoğraf yarışmasının ilkini geçtiğimiz sene “Doğanın Enerjisi” temasıyla düzenleyen Sepaş Enerji, bu sene de “Sokağın Enerjisi” temasıyla yeni bir yarışma daha organize ediyor. Sepaş Enerji ikinci yılında sokakların kendine has enerjisini en iyi fotoğraf sanatına yansıtan isimlerini arıyor. Yarışma ünlü fotoğrafçı Mustafa Seven’in önderliğinde düzenlenecek. Sokağın enerjisini fotoğraf karelerine en iyi yansıtan 3 kişi özel ödüllerin sahibi olacak. Sepaş Enerji’nin düzenlediği yarışma kapsamında gençlerle bir araya gelen Mustafa Seven, 4 farklı ildeki üniversiteleri tercih etti. Kocaeli’nde Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda gençlerle buluşan Seven, Sakarya’da Sakarya Üniversitesi’nde, Bolu’da Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Düzce’de ise Düzce Üniversitesi’nde söyleşi gerçekleştirdi. 

Bu yıl teması “Sokağın Enerjisi” olarak belirlenen fotoğraf yarışmasının detaylarını katılımcılarla paylaştı.  Mustafa Seven’e gençlerin ilgisi çok yoğundu. Fotoğraf yarışmasına 18 yaşından büyük kişiler ücretsiz olarak katılabilecek. Ayrıca yarışmaya katılacak kişilerin Kocaeli, Bolu, Düzce ve Sakarya’da ikamet etmesi gerekiyor. Yarışmada genel kategori alanında başarılı fotoğraflar belirlenirken ayrıca 21 yaş altı fotoğrafçıların eserlerinin değerlendirileceği Genç Objektif kategorisi de olacak. Yarışmanın ilk üç kazananı Mustafa Seven ile Eylül ayında Gaziantep’e gidecek ve sokak fotoğrafçılığı gezisine katılacak. 
 

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 15:19
YORUM EKLE

Kontek

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını