Global Yatırım enerji sektörüne odaklanıyor

Global Enerji, geçtiğimiz yıl yatırımını gerçekleştirdiği biyokütle santrallerini devreye alarak bu yıl yüzde 100’e yakın büyüme rakamına ulaşmayı hedefliyor.

Global Yatırım enerji sektörüne odaklanıyor
EndüstrideAra5

Enerji, liman ve doğal gaz alanlarında gerçekleştirdiği yatırımlarla bilinen Global Yatırım Holding, 2019 yılında enerji sektörüne odaklanmayı ve devreye aldığı santrallerle yüzde 100’e yakın büyümeyi hedefliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman, biyokütle santrallerinin teker teker devreye girdiğini ve yüzde 100’e yakın büyüme hedefledikleri söylüyor. Doğal gaz alanında da yüzde 40’a yakın bir büyüme rakamına ulaşacaklarını altını çiziyor. Konuşmasına ise şu sözlerle devam ediyor: “Enerji sektörünü yakından takip ediyoruz ve ortaklık fırsatlarıyla da yakından ilgileniyoruz. Eğer hedeflediğimiz yatırımları gerçekleştirirsek Türkiye için önemli adımlar atmış olacağız.” dedi. 

“2019 YOL HARİTAMIZI BELİRLEYECEĞİZ”

Enerji sektörüyle ilgili 2019 yol haritalarının 2019 yılının ikinci yarısında belirleneceğini söyleyen Kutman,  hedeflerini gerçekleştirdikleri taktirde Türkiye açısından hayırlı olacağını ifade etti. Kutman sözlerini şu sözlerle tamamladı: “Global Yatırım Holding olarak varlıkları inceleme aşamasındayız. Tüm varlıklarda kontrol bankalara girmemiş olsa da şirketin özkaynakları eridiği için bir nevi kontrol bankalarda. Dolayısıyla bankalara gerekli garantiyi verip, krediyi yeniden yapılandırıp varlığı almak önem arz ediyor. Bunu değerlendirme aşamasındayız. Liman teklifi verdiğimiz her yere ayrıca elektrik santrali de teklif ediyoruz. Naturelgaz açısından 2018 oldukça verimli geçti. 2019 yılı iyi görünüyor. Öngörülerimiz 80 – 85 milyon TL’lik FAVÖK ve 400 milyon TL’lik ciro elde edebileceğimiz yönünde. Bir ihtimal olarak Naturelgaz’ı halka edebiliriz. Çünkü rakamlar iyi durumda.”  
 

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 10:36
YORUM EKLE

Kontek

Vat

Dergiler