2018 yılında Türk tüketicisine başta cep telefonu olmak üzere yenilenmiş elektronik cihazları sevdiren EasyCep, iş ortaklarına verdiği hizmet kalitesini yukarı taşımak üzere CARGOLOCKED Akıllı Kilitli Taşıma Sistemi ile iş birliğine imza atıyor. Bu iş birliği sayesinde EasyCep, tedarik zincirindeki partnerlerine gerçekleştirdiği elektronik cihaz gönderimlerinde güvenliği artırarak, risk yönetimini ileri taşıyacak.

Tayvanlı Tiyaret Heyeti 20 Şirketle İstanbul'a Geliyor Tayvanlı Tiyaret Heyeti 20 Şirketle İstanbul'a Geliyor

SÜRDÜRÜLEBİLİR GÜVENLİK ARTIŞI

EasyCep, eski telefon ve elektronik cihazların müşterilerden ve iş ortaklarından alınıp, şirketin Ticaret Bakanlığı lisanslı yenileme merkezinde yenilendikten sonra mağaza ve satış noktalarına ulaştırılması da dahil olmak üzere yüksek hacimli bir lojistik operasyonu yönetiyor.

CARGOLOCKED Akıllı Kilitli Taşıma Sistemi ile birlikte, EasyCep çok kullanımlı akıllı kutular kullanarak ve tek kullanımlık ambalaj atıklarını azaltma stratejisiyle, lojistik operasyonunda güvenliği artırmayı hedefliyor. Ambalaj atıklarının azaltılması ise, sunduğu yenileme hizmeti sayesinde yeni elektronik cihaz üretiminden doğan karbon salınımını azaltan EasyCep’in sürdürülebilirlik yaklaşımıyla paralellik taşıyor.

YENİLENMİŞ ELEKTRONİK CİHAZ SEKTÖRÜNDE BİR İLK

CARGOLOCKED Akıllı Kilitli Taşıma Sistemi ile yenilenmiş elektronik cihaz pazarında bir ilke daha imza attıklarını vurgulayan EasyCep kurucu ortağı ve CEO’su Mehmet Akif Özdemir, “Ülkemizde teknoloji ürünlerinin tüketimine yönelik anlayışı dönüştürerek, tüketicilere avantajlı ürünler sunuyor, ithalat ihtiyacını azaltarak ekonomiye katkı sağlıyor ve yeni cihaz üretiminden doğan karbon salınımını engelliyoruz. CARGOLOCKED Akıllı Kilitli Taşıma Sistemleri ile sektörümüzü yeni bir uygulamayla tanıştırmaktan memnunuz” ifadelerini kullandı.

ÇİFT KATMANLI DOĞRULAMA İLE YÜKSEK GÜVENLİK

CARGOLOCKED Akıllı Kilitli Taşıma Sistemleri kurucularından ve CEO’su Semih Üstün: “Akıllı kilitli kutularımız, çift katmanlı doğrulama sistemi ile yüksek seviyede güvenlik sağlayacak. Alıcıya özel üretilen tek kullanımlık kodlar ile online ya da offline olarak açılabilen akıllı kilitli kutuların açılış ve kapanış tarih ve saatleri takip ekranlarından raporlanabilecek” dedi.

CARGOLOCKED Akıllı Kilitli Taşıma Sistemleri kurucularından Kürşat Kurt ise: ‘’Patent aşamasındaki Akıllı Kilitli Taşıma Sistemleri Teknolojisi ile Türkiye ve dünyada bir ilke imza atmaktan ve lojistik sektörüne katma değerli teknolojik yenilik getirmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.
 

Editör: Ayşete Yavaş