Teknoloji odaklı ilk Türk lojistik firması olan ShipEntegra, e-ihracatın tabana yayılması için kolları sıvadı. Etsy, Amazon, AliExpress, Walmart gibi 20’den fazla dev e-ticaret pazaryerinin partneri olan ShipEntegra, aynı zamanda “Etsy’de Tanınan İlk Türk Lojistik Teknoloji Şirketi.’’ Pazaryeri entegrasyonu, e-ticaret lojistiği ve fullfillment hizmetlerine ek olarak ShipEntegra, şimdi de PrinWork ile Türk üreticilerini online global satıcılarla buluşturacak.

MEVCUT SATICININ DAHA AKTİF SATIŞ YAPMASI HEDEFLENİYOR

ShipEntegra ve PrinWork Ceo’su Ali Ceylan Türkiye’de e-ihracat odaklı üretim yapan işletmeleri desteklemek için yola çıktıklarını belirterek Türkiye’deki e-ihracat üreticisini, global satıcı ile buluşturan bir platform oluşturmak için PrinkWork’u geliştirdiklerini dile getirdi. “Buradaki ilk hedefimiz mevcut satıcının daha aktif satış yapabilmesini sağlamak. İkinci hedefimiz de ShipEntegra ile uluslararası piyasalarda sağladığımız güven ortamı sayesinde doğru üretici ve doğru satıcıyı buluşturarak mevcutta işleyen çarkın daha verimli hale gelmesini sağlamak” diyen Ali Ceylan, bu kapsamda yurt dışında satış yapan firmaların ürettirmek istediği ürünleri Türkiye’den temin edebilmesini sağlayarak hem Türkiye’nin ihracatını dolayısıyla istihdamını artırmayı hem de Türkiye'yi, global pazarda bir üretim merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini anlattı. Ali Ceylan yaptığı açıklamalarda “Tecrübelerimiz bize gösteriyor ki üreticiler üretmeyi iyi biliyor ama satamıyor, satıcılar da satmayı biliyor ama güvenilir e-ihracat odaklı kaliteli üreticileri bulamıyor. Numune sipariş veremedikleri için bazı riskler almak durumunda kalıyorlar. Bu da uçsuz bucaksız dijital dünyada e-ihracatın önündeki en büyük engel olarak karşımıza çıkıyor” diye konuştu.

EN BAŞARILI KADIN GİRİŞİMCİ ÖDÜLLERİ VERİLDİ EN BAŞARILI KADIN GİRİŞİMCİ ÖDÜLLERİ VERİLDİ

“E-İHRACATTA YOLUN ÇOK BAŞINDAYIZ”

Ceylan, her ülkenin gün gün değişen bir alışveriş trendi olduğunu ve bu trendlerin belli platformlar tarafından takip edilebildiğini ifade etti. “Malum olduğu üzere e-ihracat sektöründe trendleri yakalamak oldukça önemli. Biz PrinWork ile trendleri takip ederek üretimlerini ve satışlarını bu yönde şekillendirip e-ihracatlarını büyütmelerini ve hız kazanmalarını hem üretici hem de tüketiciye garanti ediyoruz” şeklinde konuşan Ceylan, platformda yer alan üreticilerin özenle seçildiğine ve numune gönderme kolaylığı ile hem üretici hem online satıcıya güvenli bir ortam sunduklarının altını çizdi. Oluşturulan bu güven ortamının aynı zamanda para ve zamandan da tasarruf sağladığını vurgulayan Ceylan sözlerini “Türkiye’de e-ihracatta yolun çok başındayız. E-ihracat pandemi ile oldukça hız kazandı biz de bu proje ile çok daha fazla hız kazandırmayı planlıyoruz” diyerek noktaladı.