MAKFED, MAKİNA SANAYİNDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ KONUŞTU  MAKFED, MAKİNA SANAYİNDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ KONUŞTU 

1. ÜRETİM HATTININ İHTİYAÇLARINA VE ŞARTLARINA UYGUN RULMAN SEÇİMİ 

Her üretim hattının ihtiyacı ve mevcut şartları birbirinden farklı. Rulmanın hangi şartlarda çalışacağı, sıcaklık, dayanıklılık, nem vb. tüm etkenler göz önüne alınarak seçim yapılması üretim hattının verimliliğini artıracaktır.
Seçim yapılırken ürünün dayanıklı olması, fiyat aralığı ve marka bilinirliliği gibi hususlar da önem arz ediyor. Ürün fiyatı karar alırken etkili bir konu ancak tercih yaparken üretim hattının ihtiyacı doğru tespit edilmeli. Fiyat ve kalite endeksi sağlanmalı.

2. GÜÇ AKTARIM ÜRÜNLERİNİN DOĞRU KULLANIMI

Yanlış kullanım ve yanlış bakım uygulamaları, güç aktarım ürünlerinin ömrünü doğrudan etkiliyor. Arızaların yüzde 85’i yanlış kullanım ve yanlış bakım uygulamalarından kaynaklanıyor. Ürünleri doğru kullanarak ve periyodik bakımlarını aksatmayarak ürünlerin hem ömrünü hem de verimliliğini artırmak mümkün. Bunun için firmaların ilgili tüm teknik personelinin konu ile ilgili uygulamalı eğitimlerle bilgi sahibi olması bu noktada oldukça önem kazanıyor.

3. ORİJİNAL ÜRÜN KULLANIMI

Sahte ve ikinci kalite ürünler üretim hatlarında arızalara ve büyük kayıplara neden oluyor. Güç aktarım ürünlerini satın alırken ürünün orijinal olup olmadığına özellikle dikkat etmek gerekiyor.

SİLKAR ENDAŞ BİLİNÇLENDİRMEYİ ARTIRIYOR 
Farklı fiyat aralığı ve segmentlerde rulman çeşitleriyle Silkar Endaş, üretim hatları için doğru ürünü belirlenmesine destek veriyor. Endaş Akademi konseptiyle fabrikalara verdiği eğitimleriyle de rulman kullanım sürenizin artmasını sağlıyor. 

Silkarendas.com