Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 11 ilde yeniden inşa çalışmaları aralıksız devam ediyor. TOKİ, Emlak Konut ve Yapı İşleri Genel Müdürlükleri tarafından ihale yöntemiyle inşa edilen deprem konutlarının bir kısmı tamamlandı, bir kısmının yapımı devam ediyor.

Çimento Firmasına 3 Ödül Birden Çimento Firmasına 3 Ödül Birden

"Doğal gaz baca sistemleri, yapılardaki; gaz ocaklarının, ısıtma ve sıcak su sistemlerinin yanma sonucu oluşan atık gazlarını atmosfere yönlendiren önemli yapı bileşenleri arasında yer alıyor" diyen Ekomaxi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yağız, şöyle konuştu:

"Doğal gaz baca sistemlerinin; projelendirme, ürün seçimi ve uygulama çalışmalarının işinin uzmanı firmalar tarafından yapılması insan sağlığı ve yapı güvenliği açısından kritik önem taşıyor. Çünkü yanma sonucu karbonmonoksit gibi zehirli gazlar açığa çıkıyor. Ayrıca doğru doğalgaz bacası, ısıtma sisteminin yüksek verimli bir şekilde çalışmasını sağlayarak, yakıt sarfiyatını düşürüyor. Baca sistemi kurulduktan ve devreye alındıktan sonra ise yüksek verim ve güvenli yaşam için periyodik bakımları aksatmamak gerekiyor” 

Editör: Merve Kaya