MÜHENDİSLERİN BİLGİ MERKEZİ PLATFORMU HAYATA GEÇTİ MÜHENDİSLERİN BİLGİ MERKEZİ PLATFORMU HAYATA GEÇTİ

Post & Parcel Almanya bölümü için toplam 178 yeni IVECO S-Way CNG siparişi veren DHL Group, CNG filosunu 450 adete çıkardı. Biyo-CNG ile çalışmakta olan yeni kamyonlar, DHL Group'un karbon ayak izini daha da azaltacak ve karayolu taşımacılığının karbondan arındırılmasına önemli ölçüde katkıda bulunuyor olacak.

KARBON EMİSYONLARINI YÜZDE 95'E KADAR AZALTACAK

Sipariş edilen ünitelerden biri olan AD190S34/P CNG kasa ile donatılmış 161 IVECO S-Way CNG kamyon daha kısa mesafeler ve günlük yolculuklar için kullanılıyor olacak. Bu S-Way CNG kamyonların sol ve sağ taraflarına her tarafı 80 kg gravimetrik dolum hacmine sahip dört gaz tankı bulunuyor. Toplam 160 kg CNG ile kamyonlar 670 km'ye kadar mesafe kat edebiliyorlar.

Kalan 17 IVECO S-Way CNG, AS260S46Y/FS CM CNG değiştirilebilir gövde şasisi ile donatılmış olup merkezler arası taşımacılık için kullanılacak. Bu araçlarda yönlendirmeli arka aksa sahip 6x2 standart şasi, geniş Active Space kabin ve 460 hp gücünde 13 litrelik Euro VI uyumlu CNG motor bulunuyor. CNG tankları, 1000 km'ye kadar mesafeye izin veren toplam 240 kilogramlık bir gravimetrik dolum hacmine sahip.

Bio-CNG, atık ve artık malzemelerden elde edilen sürdürülebilir yenilenebilir bir yakıt ve DHL, Bio-CNG kullanarak CO2 emisyonlarını dizel bir kamyona kıyasla yüzde 95'e kadar azaltacak.