banner1322
x

Yeni DC platform ürünleri CeMAT’ta tanıtacak

Interroll Grubu, 14-17 Mart 2019 tarihlerinde CeMAT Eurasia 2019 Fuarı’nda akıllı taşıma teknolojisinde modüler tak&çalıştır çözümlerini sunacak.

Yeni DC platform ürünleri CeMAT’ta tanıtacak
Endüstri 40 Zirvesi

Interroll'un yeni DC platformu içerisinde motorlu rulolar (RollerDrive) ile birlikte kontrol sistemleri ve güç kaynağı bileşenleri bulunur. Sistem entegratörleri güçlü konveyör çözümleri konusunda müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak özel çözümlerin sunulması için bu platformu kullanabilir. DC platformunun kalbinde Interroll Modüler Konveyör Platformu (MCP) gibi modüler konveyör sistemlerinde temassız biriktirme (ZPA, zero pressure accumulation) yapmayı sağlayan EC5000 Roller Drive bulunuyor. Halen piyasada kalmaya devam edecek ünlü RollerDrive EC310 ile kıyaslandığında yeni RollerDrive ürün ailesi çok sayıda yeni teknik özelliği bünyesinde topluyor. Örneğin Roller Drive EC5000’in 24 volt versiyonu ile birlikte bir de 48 volt versiyonu mevcuttur. Bunun yanında müşteriler şimdi motorlu rulolarda 20 watt (W), 35 W ve 50 W olmak üzere üç farklı güç seviyesi arasında tercih yapabilir. Yeni motorlu rulolar ayrıca 60 mm çaplı versiyonu ile de ağır yüklerin taşınması için uygundur. Bunun yanında hem analog hem de bus ara yüzüne sahiptir.

ENDÜSTRİ 4.0 DÜNYASINA AÇILAN KAPI

Konveyör çözümleri, bus ara yüzü ve karşılık gelen kontrol sistemi sayesinde şimdi veri şeffaflığı sunuyor. Bu, kullanıcıların PLC veya bir web ara yüzü kullanarak çok sayıda veri ve fonksiyonu tutarlı şekilde görüntüleyebileceği anlamına geliyor. Örnekler arasında motorların çalışma halindeki durumu ve üzerlerindeki yük miktarı hakkında bilgiler, belli bir sürede yaptıkları dur/kalk sayısı ve tork veya sıcaklık ile ilgili veriler bulunmaktadır. Bu bilgiler okunabilir ve işlenebilir. Kullanıcılar taşınan ürünlerin hızlanma, hız ve yavaşlamasından daha fazlasını hassas şekilde kontrol edebilir: Bu çözüm aynı zamanda onlara, bir Endüstri 4.0 ortamında robotlar veya otomatik yakalama kolları (gripper) ile kesintisiz hareket fonksiyonunu garanti etmek için ana gereksinimlerden biri olan ürünleri konveyör üzerinde en yakın milimetrik mesafede pozisyonlama imkanı tanır.

Ziyaretçiler Interroll'u CeMAT Eurasia 2019'da 9’uncu Salon’da B100 no’lu stantlarında ziyaret edebilirler. 
 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 09:07
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını