İlave depolama alanı inşaatını tamamladı

Tamamen Manisa OSB iştiraki olarak 2010 senesinde çalışmalarına başlayan MOS Lojistik, büyüyen iş hacmine uyumlu olarak yatırımlarını da geliştirdi. Firma, şimdilerde toplam 30 bin metrekarelik ek bir depolama alanını faaliyete soktu.

İlave depolama alanı inşaatını tamamladı
Endüstri 40 Zirvesi

Depolama ve taşımacılık alanlarında servis sağlayan MOS Lojistik, yeni ek kapalı depolama alanının tamamlaması ile birlikte yeni kapı girişleri, otomasyon ve vinç alımı noktalarında da yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Şirketin büyümesine paralel olarak yatırımlarını şekillendirdiklerini belirten MOS Lojistik Genel Müdürü Arda Erman “30 bin metrekare ek depolama alanımızın yapımı bitirildi. Sanayicilerimizin depolama gereksinimi ortaya çıktığında, buradan en uygun fiyatla en kaliteli hizmeti sunacağız.” dedi. Ayrıca iş makinelerinin onarım çalışmalarının gerçekleştirildiği alanın da önemli olduğunu söyleyen Arda Erman, bu kademedeki çalışmaları belli bir düzene soktuklarını açıkladı. Bu bölümü, “İş sağlığı ve güvenliği standartlarının yükseldiği, araçların yağlarının, lastiklerinin hava koşullarından etkilenmeden değiştirileceği bir yer oldu.” cümlesiyle tanımladı.

İŞLEM HIZI ARTACAK

Şu anda şirketin depolama ve taşıma kapasitelerinin % 85’ini kullanıldığını söyleyen Arda Erman, bu denli yüksek kapasite ile çalışmanın arada problemler de yaşattığının altını çiziyor. “Yüksek kapasiteyle faaliyet gösterdiğimiz için elimizde olmadan bazı sorunlar çıkabiliyor. Mesela kapıdaki TIR trafiğinde yığılmalar olabiliyordu. Kuyruklar oluşuyordu. Bu noktada hemen çözüm alternatifine giderek ikinci kapımızı kurduk. Bu kapı da Mart ayı içerisinde faaliyete geçirilecek. Saha içindeki konteyner taşımalarında kullandığımız bir sistemimiz var. Yeni kapı ile birlikte bunu otomasyona bağlayacağız. Otomasyon ile mevcut sistemdeki işgücü ve zaman kayıplarının önüne geçeceğiz. Analizlerimize göre işlemlerde 20 dakikalık bir hızlanma meydana gelecek. Bu da araç sayılarımızı düşürüp performansımızı yükseltecek.” diyen Erman, 36 bin metrekarelik bir alana sahip olan MOS Lojistik’in geride 50 bin metrekarelik kullanılmayan bir alanı olduğunu da sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 15:02
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını