Depo yatırımı karlılığı artırıyor

2017 yılında gerçekleştirdiği 7 milyon TL’lik depo yatırımıyla 2018’de yüzde 30 büyümeyi hedefleyen Canmar Uluslararası Nakliyat, bunun yanı sıra 500 bin avroluk yatırımla araç filosunu büyütmeyi ve İzmir’den Almanya’ya parsiyel taşımada lider olmayı hedefliyor.

Depo yatırımı karlılığı artırıyor
Mondes

1978 yılında kurulmuş uluslararası nakliye şirketi Canmar Uluslararası Nakliyat, yaptığı yatırımlarla depolama alanını büyütmeye ve araç filosunu genişletmeye devam ediyor. 30 araçlık filosuna ek olarak, 7 milyon TL’lik yatırımla 2 bin 500 metrekarelik lojistik depoya erişen Şirket’in açık depolama alanı ise 8 bin metrekareden oluşuyor.

2017’yi 2 milyon avroluk ciroyla ve yüzde 30 büyümeyle kapattıklarını dile getiren Şirket’in sahibi Mehmet Çelikcan, “2018’de filomuza 500 bin avroluk yatırımla beş yeni araç ekleyerek, taşıma kapasitemizi yüzde 20 artırdık. Depo yatırımımız karlılığımızı artırıyor. Yaptığımız bu yatırımlarla bu yıl da yüzde 30 büyüme hedefliyoruz.” şeklinde konuştu. 

2019’DA DEPO KAPASİTESİNİ ARTIRACAK

Depolama alanında akıllı teknoloji yatırımı yaptıklarını belirten Mehmet Çelikcan “Teknolojiye önem veriyor ve bu kapsamda çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Teknoloji yatırımımız 1 milyon TL oldu.” dedi. 2019’da depo alanında kapasite artırımına gideceklerini ifade eden Çelikcan, ayrıca Almanya’da iç dağıtım ağlarını genişletecekleri bilgisini verdi. Çelikcan “Taşıma kapasitemiz 500 ton. Bizim için Almanya’ya parsiyel taşıması çok önemli. Kurulduğumuz günden beri çalıştığımız bir pazar. Almanya taşımasında, İzmir’de birinciliğe oynuyoruz. Almanya’da bölgesel olarak yeni hedefler belirledik. İç dağıtım ağını, acentalarımız üzerinden genişleteceğiz. Benelux ülkelerinden toplamalarımızı Almanya’daki anlaşmaları depolarımızda yapıp, o hattı içimize katacağız.” diyerek sözlerini noktaladı.   


 

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 17:17
Robot Yatırımları
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

Berrmak

Dergiler
Partnerler