Depo yatırımı karlılığı artırıyor

2017 senesinde yaptığı 7 milyon TL’lik depo yatırımı sayesinde 2018 yılında %30 büyümeyi amaçlayan Canmar Uluslararası Nakliyat, bu yatırımın haricinde araç filosunu genişletmek için 500 bin avroluk yeni bir yatırım daha yapmaya hazırlanıyor.

Depo yatırımı karlılığı artırıyor
Enerji Zirvesi

Yaptığı yatırımlar ile İzmir’den Almanya’ya kadar parsiyel taşıma alanında öncü olmayı amaçlayan Canmar Uluslararası Nakliyat, 1978 yılında kurulmuştur. Yatırımları ile depolama sistemlerini genişletmek isteyen şirket, 30 araçlık filosunun bulunduğu ve 7 milyon TL’lik yatırımla edindiği 2 bin 500 metrekarelik lojistik deposunun açık versiyonu ise 8 bin metrekareden meydana geliyor. 2017 senesini toplam 2 milyon avroluk ciro ve % 30 büyüme ile tamamladıklarını belirten Canmar Uluslararası Nakliyat'ın sahibi Mehmet Çelikcan, “2018 yılında filomuza 500 bin avroluk yatırımla beş yeni araç ekleyerek, taşıma kapasitemizi yüzde 20 artırdık. Depo yatırımımız karlılığımızı artırıyor. Yaptığımız bu yatırımlarla bu sene de yüzde 30 büyüme amaçlıyoruz.” dedi.

TEKNOLOJİK YATIRIMLARI BÜYÜTECEĞİZ

Teknolojiye verdikleri önemin büyüklüğünü anlatan ve çalışmalarını bu yönde geliştirdiklerini söyleyen Mehmet Çelikcan, sözlerine şu şekilde devam etti: ''Teknoloji yatırımımız 1 milyon TL oldu. Taşıma kapasitemiz ise 500 ton. Bizim için Almanya’ya parsiyel taşıması çok mühim. Faaliyetlerimize başladığımız günden beri çalıştığımız bir pazar. Almanya taşımasında, İzmir’de birinciliğe oynuyoruz. Almanya’da bölgesel olarak yeni amaçlar edindik. Bunun için iç dağıtım ağını, acentalarımız üzerinden genişleteceğiz. Benelux ülkelerinden toplamalarımızı Almanya’daki anlaşmaları depolarımızda yapıp, o hattı içimize katacağız.”

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2019, 12:45
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını