banner1322
x

Demonun kurulumu tamamlandı, şimdi hızı artırılacak

Robutel’in piyasaya sunduğu ROAGV C-2, tüm sektörlere hitap etmekle kalmayıp, kullanıcılarına muhteşem avantajlar sunuyor. Kurulumu tamamlanmış bir ROAGV C-2’nin videosu özelinde ST Endüstri Medya’ya açıklamada bulunan Robutel Kurucu Ortağı Ahmet Sayman “Robutel ROAGV kurulumu tamamlanıyor. Yüklerin dizileceği alanda hassas konumlama çalışması tamamlandı. Sırada hızı arttırma var.” dedi.

Demonun kurulumu tamamlandı, şimdi hızı artırılacak
Endüstrideara

Kurulduğu günden bu yana, öz kaynaklarıyla yatırıma önem veren Robutel, diğer firmalar ve akademisyenlerle yakın iş birliği içerisinde gömülü sistemlerin her alanında entegrasyon, tasarım ve üretim faaliyetlerinde bulunuyor. Yüksek kapasite taşımadan otonom istiflemeye, otomatik forkliftlerden düşük kapasite mobil platformlara kadar ROAGV’ler, genel hatlarıyla depolama sektörünün eli ayağı konumunda bulunuyor. 

PEKİ ROAGV C-2’NİN FARKI NE?
Yüklerin bir yerden bir yere taşınmasında hassasiyet, kadar hız da önemli… ROAGV C-2’yi daha iyi anlayabilmek adına Robutel Kurucu Ortağı Ahmet Sayman’dan ürün hakkında bilgi aldık: “Aslında yükün bir noktadan diğer noktaya paletli veya kasalı şekilde taşındığı tüm saha ve uygulamalarda ROAGV C-2 kullanılabiliyor. Demoda doğrudan paletli bir uygulama üzerinde çalıştık. Demonun tamamlanmasından sonra tesis içerisinde yahut sahada forkliftten ziyade robot, paletlerle ürünü direkt alabilecek. Saha içerisinde doğrudan forkliftin girmesindense ürün depodan paletleri alarak yüklemenin yapılacağı alana bırakabilecek. Oradan da forklift operatörleri, bu yükleri alarak nakliye aracına yükleyebilecek. Bu sayede firmalar da zamandan kazanacak, tesis içerisindeki olası iş kazaları da önlenmiş olacak. Ürünler aynı standart, aynı kalite ve aynı hassasiyetle taşınacak. Ve aynı şekilde saha içerisinde firma operatörden de tasarruf ederek, operatörler daha faydalı alanlarda kullanabilecek.” Kurulumu tamamlanan ROAGV C-2’nin hız limitleri hakkında ise Sayman şu açıklamada bulundu: “ROAGV C-2, 1 metre/saniye hareket hızına, 30-35 saniye yanaşma-alma ve bırakma hızına sahip. Şu anda bir manevra üzerinde çalışıyoruz...”
 

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 18:25
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını