EN BAŞARILI KADIN GİRİŞİMCİ ÖDÜLLERİ VERİLDİ EN BAŞARILI KADIN GİRİŞİMCİ ÖDÜLLERİ VERİLDİ

BAKIM MALİYETLERİ, ENERJİ KULLANIMI VE ARIZA SÜRESİ EN AZA İNECEK

Danfoss otelde; 7/24 çalışması gereken iklimlendirme ve havalandırma sistemi için arıza süresini ve sistem bakım maliyetlerini en aza indirgeyen, tüm ünitelerin bina yönetim sistemi tarafından izlenmesine olanak sağlayan ve enerji verimliliğini amaçlayan VLT® HVAC Drive FC 102 motor hız kontrol sürücülerini sisteme ekledi. Danfoss ayrıca entegre filtre izleme sistemi ile tıkanmış filtreler, kötü iç ortam havası ve enerji israfı ile ilgili erken uyarı veren VLT® Basınç Transmitteri PTU 025 ünitelerini kullandı. Böylece, enerji daha tasarruflu kullanılarak, otel misafirlerine daha yüksek kalitede hava tedariki sağlandı. Sistem daha uzun süre sorunsuz çalıştı, bakım ve genel işletme maliyetleri azaldı.

KARBON SALINIMINI YÜZDE 76 AZALTTI

Danfoss’un, Bina Yönetim Sistemi’ne entegre ettiği motor hız kontrol üniteleriyle tüm konuk odaları, konferans salonları, restoranlar ve üç katlı SPA merkezinin iklimlendirilmesi yönetim tarafından akıllıca kontrol edildi. Her bir havalandırma ünitesi otelin rezervasyon sistemine bağlandı. Böylece odaların, misafirlerini ağırlamadan önce doğru sıcaklığa getirilmesi sağlandı. Odalar rezerve edilmediğinde ise sıcaklık otomatik olarak düşürülerek önemli miktarda enerji tasarrufu elde edildi. Danfoss’un bir diğer çözümü ise; soğutma sistemlerinden açığa çıkan aşırı ısının sıcak su temini için yeniden kullanılması oldu. Danfoss’un çözümleriyle otel açılışından sadece iki yıl sonra karbon salınımı yüzde 76 azaltıldı. 

“ÇÖZÜMLERİMİZLE KARBON NÖTR BİR GELECEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Danfoss Türkiye Sürücüler Satış Direktörü Cem Üstgel, “Danfoss olarak sektördeki uzmanlığımızla hem yerel hem de küresel anlamda başarı hikayelerinin arkasındaki güç oluyoruz. Bugün sektör fark etmeksizin turizmden sanayiye, denizcilikten perakendeye kadar sunduğumuz çözümlerle karbon nötr bir gelecek için çalışıyoruz. Dünyamızın sınırlı olan enerji kaynaklarının verimli kullanılmasına, işletmelerin maliyetlerinin ve karbon ayak izlerinin azaltılmasına odaklanıyoruz. Globalde yeşil enerji anlamında gerçekleştirdiğimiz başarı hikayelerinin sayısının ülkemizde de artmasını, ülkemizin enerji verimliliği açısından dünyaya örnek olmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.