Yüksek teknolojiye sahip çevreci ürünleriyle iklimlendirme sektörüne öncülük eden Daikin, iş ortaklarıyla bağlarını güçlendirmek, bilgi-görgü alışverişinde bulunmak ve Japon kültürünü tanıtmak üzere Türkiye ve Özbekistan’daki iş ortaklarını Japonya’da ağırladı. 29 Mayıs-5 Haziran 2023 tarihleri arasında 10 kişilik bir grubun katıldığı gezinin ilk durağı Tokyo oldu. Tokyo’nun en eski tapınağı olan Asakusa-Sensoji ve tapınağın ana kapısına bağlanan Nakamise Alışveriş Caddesi’ni gezen misafirler; Akihabara Alışveriş bölgesi, İmparatorluk Sarayı, Plaza Ginza gibi görülmesi gereken yerleri de ziyaret etti. 

FABRİKA VE İNOVASYON MERKEZİ ZİYARETİ

Daikin’in Japonya’daki merkezinin yer aldığı Osaka kentini de ziyaret eden misafirler, tarihi 16’ncı yüzyıla kadar giden ve Japonya’nın birleşmesinin en büyük simgesi olan Osaka Kalesi’nin yanı sıra yerel alışveriş noktalarını da gezme imkanı buldu. Osaka’da bulunan Daikin Rinkai Fabrikası ve Daikin Teknoloji ve İnovasyon Merkezi (TIC-Daikin Technology and Innovation Center) ziyaretleri ise bu gezinin en çarpıcı kısmını oluşturdu. Misafirler, yapılan tur ile üretim süreçleri hakkında bilgiler edinirken, üstün Daikin teknolojisinin merkezinde olmanın keyfini çıkardı. 

TÜRK İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR TÜRK İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

DÜNYANIN EN GÜZEL KENTİ

Gezinin bir diğer durağı ise Japonya’nın bin yıllık başkenti olarak adlandırılan ve dünyanın en güzel şehri unvanını almış Kyoto oldu. Burada Kinkakuji Tapınağı ve Kiyomizu Tapınağı’nı gezen misafirler; rengarenk kimonolar giyen geyşaların, Japon restoranlarının, sokakları aydınlatan fenerlerle müthiş bir ambiyansın oluştuğu Gion Bölgesi’ni de ziyaret etti. 
Tarihi yerlerle, yerel lezzetlerle, gündelik hayatın akıp gittiği caddelerle iç içe bir hafta  geçiren misafirler, Japon kültürünü yakından tanımanın keyfiyle ziyaretlerini sonlandırdı.