Sabancı Holding ve Bridgestone Corporation iştiraki olan Brisa, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile 100 milyon dolar değerinde “sürdürülebilir kalkınma” odaklı kredi anlaşması imzaladı. Kredinin, şirketin 2023-2025 dönemindeki yeni yatırım harcamaları programını finanse etmek için kullanılacağı bildirildi.

AKSARAYA FABRİKASI VE İZMİT FABRİKASI'NA YATIRIM YAPACAK

Brisa, bu krediyle Aksaray Fabrikası’nda yeni makine ve ekipman edinimi ile kapasite artışını ve İzmit Fabrikası’nda yakıt tasarruflu ve düşük karbon emisyonlu ürünlerin üretimini artırmaya yönelik modernizasyon ve iyileştirme yatırımları yapacak. Şirket hayata geçirecek olduğu bu yatırımlarıyla, enerji verimliliği yüksek yeni teknolojiler kullanarak çevreci lastik üretim kapasitesini artıracak. Aynı zamanda, Bilim Temelli Hedefler tarafından onaylanmış olan direkt ve dolaylı yoldan sebep olduğu sera gazı emisyonlarındaki düşüşe ve 2050 yılı net sıfır hedefine önemli bir katkı sağlayacak.

Brisa CEO’su Haluk Kürkçü, kredi anlaşmasına ilişkin yaptığı açıklamada: “Brisa olarak, sürdürülebilirlik alanında belirlediğimiz somut hedefler ve aksiyonlarla 2050’de net sıfıra doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Vizyonumuz, tüm paydaşlarımızla daha az karbon ayak izi ile topluma örnek olmak. Bu doğrultuda, yatırım planlarımızı iki yönlü düşünerek, hem sürdürülebilirlik hedeflerimize katkı sağlayacak şekilde hem de büyüme odaklı olarak yapıyoruz. EBRD ile imzaladığımız 100 milyon dolarlık bu uluslararası kredi anlaşması, şirketimizin güçlü finansal yapısı, geleceğe yönelik hedefleri ve sürdürülebilirlikteki güçlü konumunun bir sonucu ve önemli bir kilometre taşıdır. Bu başarıda emeği geçen tüm Brisa ekibini kutluyor, EBRD’ye de güven odaklı iş birlikleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

Telekom Sektöründe Mobil Uygulamalar Aktivite Sayısını Artırıyor Telekom Sektöründe Mobil Uygulamalar Aktivite Sayısını Artırıyor
Editör: Haber Merkezi