Paintistanbul Turkcoat Fuari Icin Geri Sayim Basladi 1 (1)

Bu yıl 9’uncusu düzenlenen Paintistanbul & Turkcoat Fuarı 8-10 Mayıs tarihlerinde İFM’de gerçekleşecek. Boya sektörünün devlerini bir kez daha buluşturacak olan fuarla ilgili Artkim Fuarcılık Satış Direktörü Yasemin Yıldırım açıklamalarda bulundu.

Paintistanbul & Turkcoat Fuarı boya, boya hammaddeleri, laboratuvar ve üretim ekipmanları başta olmak üzere, sektörünün ilgili tüm alanlarında hizmet veren katılımcılarını, dünyanın her yanından gelen ziyaretçilerle buluşturan bir organizasyon olduğunu ve her dönem kendini ileriye taşımayı amaçladığını ifade eden Yasemin Yıldırım, "Fuarımızı özellikle Türk boya firmalarının ve ilişkili tüm sektörlerin dünyaya açılan kapısı olarak tanımlayabiliriz." diye konuştu.

Fuarın yoğun ilgi gördüğünü söyleyen Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti: " Bu yıl fuarımıza, 24 farklı ülkeden 219’u yabancı, 124’ü yerli olmak üzere toplamda 343 katılımcı firma ve firma temsilciliğini ağırlayacağız. Yurt içinden herkesin tanıyabileceği, DYO, Polisan Kansai, Akçalı Boya, Yalaz Boya, Kayalar Kimya gibi Türkiye’nin en büyük ve ünlü boya firmalarının yanı sıra yine yurt içinden ve yurt dışından kimya sanayinin de devleri fuarımızda katılımcı olarak yer alacak."

Ağırlıklı olarak Balkan ülkeleri, Rusya, Türki Cumhuriyetler, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinden ziyaretçilerinin olduğunu aktaran Yıldırım, "Fuar bu dönemde birçok yeniliği bünyesinde barındırıyor. Öncelikle geçtiğimiz dönemde başlayan ve bu yıl daha da güçlendirilerek devam edecek, fiziki fuarla eş zamanlı açılacak sanal fuar platformu üç ay boyunca erişime açık kalacak. Sanal fuar platformu firmalar için uzun süreli iletişim imkânı ve yüksek marka görünürlüğü sağlamayı hedeflerken ziyaretçiler için de zaman kısıtlaması olmaksızın firmalar hakkındaki bilgileri görüntüleme ve online toplantı yapma imkânı sunacak. Bunun yanı sıra fuar alanında sektör uzmanları tarafından düzenlenecek teknik ve ticari konferanslar, Youtube kanalımızdan eş zamanlı ve canlı olarak yayınlanacak, böylelikle binlerce sektör profesyoneline ulaşacak. Ayrıca, yine bu yıl ilk defa yurt dışından fuarımıza gelecek katılımcı ve ziyaretçilerimizin İstanbul varışlı tüm yolculuklarında kullanabilecekleri indirim kodu tanımlanması için bayrak taşıyıcı havayolu şirketimiz, Türk Hava Yolları ile anlaşmış bulunuyoruz." dedi.

RESTORANLARIN DIŞ MEKÂNLARINDA SUNULAN KONFOR ÖNEMLİ BİR TERCİH KRİTERİ RESTORANLARIN DIŞ MEKÂNLARINDA SUNULAN KONFOR ÖNEMLİ BİR TERCİH KRİTERİ

Türk boya sektörünün, 1 milyar tona yaklaşan hacmi ve dünya boya pazarında sahip olduğu payla gücünü artırdığının altını çizen Yıldırım, konuşmasını şöyle tamamladı: "Bu ivmede katkısı olan katılımcılarımıza ve ziyaretçilerimize sunduğumuz en önemli fark; fuarımızda oluşan ticari hacimle ihracatı destekleyecek şekilde, dünyanın birçok ülkesinden gelen ziyaretçileri katılımcılarımızla buluşturabilmemizdir. Boya hammaddelerinden yapı kimyasallarına ve sanayi boyalarına kadar geniş bir yelpaze sunan üretici firmalarımızla birçok sektörün kesişim noktası olarak bu amacımızı destekliyoruz. Bu çapta bir organizasyonla ziyaretçileri buluşturmanın, her türlü ihtiyaçlarına cevap verebilen bir platform yaratmanın, sektör paydaşları için oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum."