Bosch Rexroth, işini daha da büyütmek amacıyla Yönetim Kurulu yapısını değiştiriyor. 1 Haziran'dan itibaren Roland Bittenauer (52), küresel satış ve pazarlamanın sorumluluğunu üstlenecek. Thomas Fechner (52) aynı tarihten itibaren fabrika otomasyon işinden sorumlu olacak. Daha önce her iki alandan da sorumlu olan Thomas Donato (51), Bosch Grubu bünyesinde Elektrikli El Aletleri'ne geçecek ve bu iş kolunun başkanlığı görevini üstlenecek. 1 Haziran itibarıyla Bosch Rexroth Yönetim Kurulu böylece beş üyeden oluşuyor: Steffen Haack, Holger von Hebel, Roland Bittenauer, Thomas Fechner ve Reinhard Schäfer.

BOSH REXROTH FABRİKA OTOMASYONU PAZARINDA BÜYÜMEK İSTİYOR

Bosch Rexroth, fabrika otomasyonu işinin özellikle güçlü bir şekilde büyümesi beklendiğinden, pazardan daha hızlı büyümeye devam etmeyi planlıyor. Yönetim Kurulunun yeni yapısı bu büyüme planlarını destekliyor. Daha önce Donato'nun sorumluluğundaki görevler, iki bağımsız sorumluluk alanına bölünecek. Bu, Bittenauer'in satış ve pazarlama direktörü sıfatıyla tamamen kendi sorumluluk alanına odaklanmasını sağlayacak. Fechner ile birlikte fabrika otomasyonu işi, artık ilk kez başka fonksiyonel görevi olmayan bir yönetim kurulu üyesinin sorumluluğunda.

Bosch Grubu CFO'su ve Bosch Rexroth AG Denetim Kurulu Başkanı Dr. Markus Forschner, “Thomas Donato, 2022'nin başından bu yana mobil hidroliğe ve daha sonra satış, pazarlama ve fabrika otomasyonuna ivme kazandırarak Bosch Rexroth işinin son derece başarılı bir şekilde gelişmesine katkıda bulundu. Bosch Rexroth'a olan bağlılığı için içtenlikle teşekkür etmek istiyorum ve Elektrikli El Aletleri'ndeki yeni görevinde kendisine başarılar diliyorum. Roland Bittenauer'ın satış ve pazarlamadan sorumlu ve Thomas Fechner'in de fabrika otomasyonu işimizden sorumlu olmasıyla birlikte, Bosch Rexroth'un yönetim kuruluna, önceki görevlerinde daha fazla gelişme rotasını şimdiden belirlemiş iki uzman atadık. Artık yönetim kurulu ekibinin bir parçası olarak, sorumlulukların daha da net bir şekilde dağıtılmasıyla kârlı bir büyüme sağlayacaklar.” dedi.
 

ROCKWELL AUTOMATION TÜRKİYE SATIŞ DİREKTÖRÜ BELLİ OLDU ROCKWELL AUTOMATION TÜRKİYE SATIŞ DİREKTÖRÜ BELLİ OLDU
Editör: Haber Merkezi