Bosch Rexroth, Thomas Donato'yu 1 Ocak 2022'den itibaren Mobil Hidrolikten sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak atadı. Donato, diğer görevlerine ek olarak Bosch Rexroth'un en büyük iş birimi olan Mobil Hidrolik İş Birimine başkanlık edecek. Yönetim Kurulundaki bazı görevler tekrardan belirleniyor. 

Thomas Donato (49), Global Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Kıdemli Başkan Yardımcısı olduğu Rockwell Automation'ın ardından Bosch Rexroth'ta görev almaya başladı. Çeşitli teknik ve bölgesel sorumluluklara sahip olduğu şirkette yaklaşık 18 sene geçirdi. Robert Bosch GmbH Yönetim Kurulu Üyesi ve Bosch Rexroth Yönetim Kurulu Başkanı olanRolf Najork, konuyla ilgili olarak “Thomas Donato'nun Bosch Rexroth'a katılması, zengin uluslararası deneyime sahip bir yöneticiyi bünyemize kattığımız anlamına geliyor. Elektrifikasyon, otomasyon, robotik ve servis alanlarına büyük bir müşteri odaklılık ve geniş kapsamlı deneyim sağlayacak. Bu, Mobil Hidrolik iş biriminin stratejik gelişiminin yönetilmesine sağlanan bir başka teşviktir. Yönetim Kurulunda iş birliği yapmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.” şeklinde konuştu. 

Donato, otomasyon uzmanı Rockwell'de çalışmaya başlamadan önce ABB Robotics'te yaklaşık sekiz yıl geçirdi. Radyo ve televizyon teknisyeni olarak çıraklık eğitiminin ardından Donato, Darmstadt'ta mühendislik diploması aldı. Thomas Donato, “Müşteriler ve küresel Mobil Hidrolik ekibiyle çalışmayı dört gözle bekliyorum. Birlikte, mobil makinelerin teknolojik dönüşümünün sunduğu potansiyelden yararlanacağız ve böylece Bosch Rexroth'un mobil hidrolikteki güçlü pazar konumunu daha da geliştireceğiz.” Şeklinee konuştu. Donato, Mobil Hidrolik İş Biriminin Başkanlığını Ekim ayında Bosch Rexroth'ta CFO ve Endüstri İlişkileri Direktörü görevini üstlenerek iş birimine liderlik etmeyi sürdüren Holger von Hebel'den devralacak. 


BÜYÜME İÇİN GÖREVLERDE DEĞİŞİKLİĞE GİDİLDİ

Mobil Hidrolik İş Biriminin yeni Yönetim Kurulu pozisyonu, Kurulun altı üyeden oluşacağı manasına geliyor. İş birimlerindeki görevlerin birleştirilmesiyle ek yönetim pozisyonlarına gerek kalmayacak. Najork, “Thomas Donato'yu atayarak ve görevleri yeniden belirleyerek, Yönetim Kurulu net bir şekilde Bosch Rexroth'un büyümesine ve daha ileri teknolojik gelişimine odaklanıyor.” şeklinde görüş bildirdi.

 ENDÜSTRİYEL HİDROLİK İŞ BİRİMİNİN BAŞINA GEÇTİ 

KOÇTAŞ’TA ÜST DÜZEY ATAMA  KOÇTAŞ’TA ÜST DÜZEY ATAMA 

1 Ocak 2022'de iş birimlerinde bir değişiklik daha yapıldı: Guido Hettwer, Endüstriyel Hidrolik İş Biriminin Başkanı olarak görev yapacak. Görevi, Mühendislikten sorumlu Yönetim Kurulu üyesi ve Yeni İş ürün alanının Başkanı Dr. Steffen Haack'ten devraldı. Haack, Yönetim Kuruluna atandığında Yönetim Kurulu görevine ek olarak Endüstriyel Hidrolik İş Biriminden de sorumlu olmayı sürdürüyor. Hettwer halihazırda Endüstriyel Hidrolik iş biriminde satışları yönetiyor ve yeni görevine ek olarak gelecekte de bu konumunu sürdürecek.