E okul veli bilgilendirme giriş

Velilerin öğrenciler ile birçok bilgiye ulaşabileceği e okul veli bilgilendirme sistemi nedir, sisteme nasıl giriş yapılıyor? Detayları haberimizde…

E okul veli bilgilendirme giriş

Okullarda 2018-2019 eğitim öğretim yılının tamamlanmasıyla birlikte karnelerini alan öğrenciler, 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlangıcı olan 16 Eylül 2019 Pazartesi gününe kadar yaz tatilinin tadını çıkaracaklar.

Okullardaki bütün gelişmelere güncel ve anlık olarak e-Okul VBS’nin internet adresi aracılığıyla kolayca ulaşılabiliyor.

Gerek öğrenciler gerekse veliler, yıl boyunca sınavlardan ders programına, devamsızlık bilgisinden diğer konulara pek çok bilgiyi söz konusu portala giriş yaparak öğrenebiliyor.

NASIL GİRİŞ YAPILIYOR?

Sisteme giriş yaparak gelişmeleri takip etmek için açılan sayfada sağ bölmede yer alan Veli Bilgilendirme Sistemi’nde öğrenci okul numarası ve T.C. kimlik numarası ile resimde görülen güvenlik rakamlarını girmek gerekiyor.

Ardından sisteme giriş yaparak yazılı ve sözlü sonuçları, karne notları, devamsızlık, haftalık ders programı, performans bilgileri gibi sorgulama işlemleri yapılabiliyor.

https://e-okul.meb.gov.tr/logineokul.aspx

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2019, 09:04
YORUM EKLE

Omron 1

Elesa

Dergiler