Türkiye’nin hızla büyüyen girişim ekosistemi olan Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation, teknoloji ve yenilikçi iş fikri olan girişimci adaylarına yönelik İstanbul Ticaret Üniversitesi, Sakarya Teknokent, Sanofi, Türk Telekomünikasyon ve Başkent Üniversitesi ile birlikte BIGG Cube Incubation programını başlattı.

DESTEKLENECEK GİRİŞİMLERİN ALANLARI AÇIKLANDI

BIGG Cube Incubation programında akıllı ulaşım, temiz teknolojiler, akıllı üretim sistemleri, iletişim ve sayısal dönüşüm, sağlık ve iyi yaşam, sürdürülebilir tarım ve beslenme alanlarında iş fikri olan girişimler desteklenecek.
 
Teknoloji ve yenilikçi iş fikirlerine 900 bin TL’ye kadar TÜBİTAK’tan yatırım desteği sağlayan BIGG Cube Programına, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri ve mezunlar başvurabiliyor. Programa kabul edilen girişimcilere teknik ve dikey mentorluk, mevcut durum ve stratejik analizler, iş birliği ağlarından faydalandırma, iş planı hazırlama, proje yazımı atölye çalışmaları gibi destekler sağlanacak. 

CUBE INCUBATION’IN OLANAKLARINDAN YARARLANACAKLAR

BIGG Cube Incubation Programı kapsamında girişimciler, Avrupa’nın kritik altyapılarına sahip kuluçka merkezlerinden biri olan Cube Incubation’ın uluslar arası standartlarda sunduğu ofis, ıslak kuru laboratuvar ve temiz oda imkanlarından da yararlanacak. Girişimler, Teknopark İstanbul’un sunacağı geniş network sayesinde çeşitli şirketlerle görüşme imkanı bulabilecek ve derin teknoloji tabanlı geliştirmeler yapan girişimlerle aynı ekosistemde çalışmalarını hayata geçirecek. Girişimciler ayrıca Teknopark İstanbul Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) aracılığıyla patent desteğinin yanında dijital medya ve PR çalışmaları kapsamında sunulan desteklerden de yaralanabilecek.

Sasa Polyester'den Bedelsiz Sermaye Artırım Kararı Sasa Polyester'den Bedelsiz Sermaye Artırım Kararı

TÜBİTAK 1512 VE 1812 DESTEĞİ ALINMAMIŞ OLMALI

Geniş imkan ve destekler sunan BIGG Cube Incubation programına başvurabilmek için daha önce Teknogirişim Sermayesi ya da TÜBİTAK 1512 ve 1812 desteği almamış olmak ve herhangi bir şirkette ortaklığın bulunmaması gerekiyor.
 
Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation, bugüne kadar 1000’den fazla girişime hizmet vermenin yanı sıra, çok sayıda BIGG girişimcisine de ev sahipliği yaptı.

Editör: Ayşete Yavaş