Kimya sektörünün öncü şirketlerinden BETA Kimya A.Ş., 32. kuruluş yıl dönümünü yönetim kurulu üyeleri ve tüm çalışanların katıldığı yemekle kutladı. Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister ve Genel Müdür Cihat Sayacı’nın yer aldığı gecede 5, 10 ve 15. yılını başarıyla tamamlayan çalışanlara teşekkür plaketi verildi. 

GEBKİM’DEKİ DEV YATIRIM TÜRKİYE VE ORTADOĞU’NUN EN BÜYÜĞÜ OLACAK

Türkiye’nin en büyük yapıştırıcı ve tutkal üreticilerinden BETA Kimya A.Ş., 32. yaşını özel bir yemekle kutladı. Şirketin bugünlere gelmesinde emeği geçen tüm çalışanlarına teşekkür eden BETA Kimya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, “32 yıl önce temellerini attığımız şirketimiz, tüm çalışma arkadaşlarım ve paydaşlarımızın özverisiyle bugün 45 ülkeye ihracat yapan, sektörüne yön veren dev bir marka oldu. İhracatta rekorlar kıran, toplam cirosunun yüzde 70’ini ihracattan elde eden ve Ar-Ge yatırımlarıyla inovatif ürünleri sektörüne kazandıran BETA Kimya A.Ş. Ailesi olarak GEBKİM’de başlattığımız yeni yatırım projemizle Türkiye ve Ortadoğu’nun en büyük tutkal ve yapıştırıcı tesisini açacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.” şeklinde konuştu. 

BETA Kimya A.Ş. Genel Müdürü Cihat Sayacı ise 30 yılı aşan tecrübeleriyle sektörde ilklere imza atan öncü bir marka olduklarını belirterek, “2011 yılından beri üst üste 6 yıldır "Yapıştırıcılar" kategorisinde Türkiye İhracat Birincisi olan şirketimiz şu an Türkiye’nin ilk 1.000 İhracatçı Firması ve Türkiye’nin ikinci 500 Sanayi Kuruluşu arasında yer alıyor. GEBKİM’de Türkiye ve Ortadoğu’nun en büyük yapıştırıcı üreticisi olma yolunda büyük bir yatırım yaparken, 2017 yılında Ar-Ge’ye en çok yatırım yapan ilk 250 şirket arasında yer aldık. Önümüzdeki dönemde Turquality süreçlerimizi de tamamlayarak var gücümüzle çalışmaya, üretmeye, gelişmeye ve geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.