Yüksek kaliteli endüstriyel kalite güvence ürünleri, elektrikli aletler, montaj çözümlerinin yanı sıra yazılım ve hizmet sunan Atlas Copco Endüstriyel Teknik'in, sürdürülebilir bir büyüme için gelecek perspektifini ve otomotiv sektörüne sunduğu inovatif çözümleri değerlendirdiği “Otomotiv Bölümü Global Yıllık Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.

Şirketin otomotiv bölüm müdürlerinin ve Endüstriyel Teknik genel müdürlerinin katıldığı toplantıda, üç gün boyunca, operasyonları optimize edebilecek ve müşterilerin dijital dönüşüm sürecini destekleyecek yöntemler ile inovatif otomasyon çözümleri ele alındı. Toplantı kapsamında ayrıca; önemli projeler, bölüm stratejileri ve ürün lansmanlarının yanı sıra yeni pazarlama konseptleri de sunuldu.

ATLAS COPCO SÜRDÜRÜLEBİLİRLİKTE FARK YARATIYOR

Dünya çapında üretimin yeni coğrafyalara kayması, ülkemizi sektör açısından bir cazibe noktası haline getiriyor

EKİN ÜRETİM SÜREÇLERİNİ SÜREKLİ İYİLEŞTİRİYOR EKİN ÜRETİM SÜREÇLERİNİ SÜREKLİ İYİLEŞTİRİYOR

Atlas Copco Otomotiv Bölümü Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mathieu Legars gerçekleştirdiği konuşmada şunları söyledi: “Üretim süreçlerini sürdürülebilirliğe yönlendiren elektrifikasyon, otomasyon ve dijitalleşme sektördeki temel trendler. Bu trendler, mevcut kaynakları verimli bir şekilde kullanırken üretkenlik, kalite, esneklik ve ergonomi gibi kritik iş hedeflerini desteklerler. Ürün portföyümüz, çözümlerimiz ve deneyimimiz ile Atlas Copco'nun otomotiv endüstrisinde sürdürülebilirlik açısından gerçek anlamda fark yaratan bir rol oynadığını düşünüyorum.”

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK TEMEL HAREKET NOKTAMIZ

Yeni nesil üretimin öncülerinden olan Atlas Copco Endüstriyel Teknik Türkiye Genel Müdürü Bilge Acarkan da, markanın otomotiv sektörünün gelişimine sunduğu katkıların gelecek yıllarda artarak süreceğini dile getirerek, “Dünya çapında üretimin yeni coğrafyalara kayması, Türkiye’nin sahip olduğu potansiyeli düşündüğümüzde, ülkemizi sektör açısından bir cazibe noktası haline getiriyor. Atlas Copco Endüstriyel Teknik olarak Türkiye otomotiv sektörü içerisinde önemli bir pazar payına sahibiz. Global otomotiv endüstrisi otomasyon, dijitalleşme ve elektrikli araç teknolojileri konularında büyük bir değişimin içinde. Bizler de endüstrinin üretim süreçlerindeki proses görünürlüğünü, yüksek kalite taleplerini ve izlenebilirliği daha da artıran, odağında otomasyonun olduğu çözümlerimizle bu değişime öncülük etmeye devam edeceğiz. Sürdürülebilirlik bu noktada temel hareket noktalarımızdan birisi. Ürünlerimizin enerjiden kaynaklanan kombine CO₂ emisyonlarını azaltarak, enerji açısından en verimli çözümleri sunmaya devam edeceğiz.” dedi.