banner1322
x

YERLİ VE MİLLİ 25 MM KARA TOPU

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı olan İsmail Demir, "İhracat lisansına tabi olarak üretilen 25 mm Kara Topu'nu, herhangi bir yurt dışı bağımlılık ve lisansa tabi olmadan yerli imkanlarla geliştireceğiz." şeklinde konuştu.

YERLİ VE MİLLİ 25 MM KARA TOPU
Endüstrideara

ANKARA (AA) - Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı olan İsmail Demir, "İhracat lisansına tabi olarak üretilen 25 mm Kara Topu'nu, herhangi bir yurt dışı bağımlılık ve lisansa tabi olmadan yerli imkanlarla geliştireceğiz." şeklinde konuştu.

Başkan Demir, Twitter hesabından konuyla ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada, 25 mm Kara Topu geliştirilmesi için Başkanlık ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ)-Sarsılmaz ortaklığında kurulan TR Mekatronik Sistemler firması arasında sözleşme müzakerelerine başlandığı bilgisini iletti.

Paylaşımında projeyle 25 mm Kara Topu'nun yurt içi imkanlarla geliştirilmesinin planlandığını aktaran Demir, "İhracat lisansına tabi olarak üretilen 25 mm Kara Topu'nu, herhangi bir yurt dışı bağımlılık ve lisansa tabi olmadan yerli imkanlarla geliştireceğiz. Ayrıca çok sayıda ülkenin kullandığı ve bu yönüyle ihracat potansiyeli yüksek olan bir ürünü ortaya çıkarmayı hedefliyoruz." şeklinde onuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2020, 13:51
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını