Yerli otomobil için tarihi gün bugün!

Türkiye'nin yerli ve milli otomobili TOGG’un Bursa Gemlik fabrikasının temeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla atılıyor.

Yerli otomobil için tarihi gün bugün!
Enerji Zirvesi

Türkiye’nin Otomobili Ortak Girişim Grubu (TOGG) tarafından Bursa’nın Gemlik ilçesinde kurulan Türkiye’nin yerli ve milli aracının fabrikasının temel atma töreni bugün gerçekleştiriliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı temel atma töreni ile yeni ve akıllı teknoloji ve çevreye duyarlı tüm değerler aynı çatı altında buluşacak.

Temel atma töreninde görücüye çıkacak kırmızı ve mavi C-SUV modeli ilk elektrikli yerli otomobilin 2022’de bantlardan indirilmesi planlanıyor. 

#YENİLİKTEBENDEVARIM DİYENLER 400 BİNİ GEÇTİ

Öte yandan #YenilikteBendeVarım etiketiyle TOGG tarafından başlatılan ve site üzerinden isimlerini yazdıranların sayısının 400 bini aştığı bildirildi. 

Kampanyayla isimlerini yazdıranlar fabrikanın temelinde ömür boyu muhafaza edilecek kapsülde iz bırakacak ve tarihe adını yazdıracak.

TOGG’tan yapılan açıklamada, “Sizden aldığımız güçle bu hayali gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaştık ve artık Yeni Lig Gemlik” denildi.
 

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2020, 20:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
ASIM BEYTULLAH
ASIM BEYTULLAH - 2 yıl Önce

Ya ALLAH BİSMİLLAH.. Başlıyoruz bakalım.. İşte bu Müslüman Türkiye'nin gücü.. Avrupa Avrupa duy sesimizi bu gelen TÜRKLERİN ayak sesleri...

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını