banner1049
x

Yerli araç vagonu ile bir ilk daha

Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi AŞ (TÜLOMSAŞ) 12 araçlık vagonun üretimi ile yerli ve milli çözümlerde yeni bir ilke imza atmış oldu.

Yerli araç vagonu ile bir ilk daha
EndüstrideAra3

Farklı araç yüksekliklerine göre elektrik ve manuel kumanda ile ayarlanabilen haraketli platforma sahip, 12 araç kapasiteli araç vagonu Tülomsaş Eskişehir fabrikasında üretildi. Üretilen vagon otomobil, hafif ticari araç, minibüs, panelvan araç ve traktör gibi araçların yurt içi taşımacılığı ile ihracat ve ithalatında kullanılma amacıyla kapalı ve ikiz tiplerde dizayn edildi. 

Aynı anda 12 adet otomobil ve hafif ticari araç taşıyabilen vagon, farklı araç yüksekliklerine göre elektrikli ve manuel şekillerde kumanda edilebilen hareketli bir platforma sahip. Bu hareketli platformun aşağıya indirilmesi sayesinde panelvan, minibüs ve traktör taşınması da sağlanabiliyor. Kapalı vagon konstrüksiyonu, taşınan araçların atmosfer koşullarının yanı sıra dış etkenlere karşı da koruma sağlamış oluyor. 

Kara yolunda 34 tır ile taşınan 200 araç, araç taşıma vagonu sayesinde 17 araç vagonu ile tren yolunda taşınabiliyor. 

Firma yetkilileri, TSI sertifikası ile Avrupa demiryolu ağında da taşımacılık yapabilen araç taşıma vagonunun bu yönüyle dünya pazarı için rekabetçi bir ürün olduğunu kaydetti. 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 11:17
YORUM EKLE

Radyo

Bestherm

Dergiler