banner1322
x

Yeni yılda Gebze fabrikasını devreye alacak

Yurtiçi ve yurtdışına otomotivden beyaz eşyaya kadar dünyaca tanınan birçok marka için ürün ve parça üreten Tuğçelik Alüminyum Gebze’deki yeni fabrikası için gün sayıyor.

Yeni yılda Gebze fabrikasını devreye alacak
Robot Zirvesi

Otomotivden beyaz eşyaya kadar birçok sektöre ve sektörün dünyaca tanınan oyuncularına parça üretimi gerçekleştiren Tuğçelik Alüminyum İstanbul Sancaktepe'de bulunan Alüminyum döküm fabrikası ile hizmetlerini sürdürürken yeni yılda üretimini Gebze'de beyaz eşya sektörü ağırlıklı hizmet vermesi beklenen tesisi ile artıracak. Yeni tesisin, 2019 yılında faaliyete alınması hedefleniyor.

2015 yılında yaptıkları 5 yıllık program ile toplamda 25 milyon euroluk yatırım gerçekleştirdiklerini açıklayan Tuğçelik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nergiz; “Bu sayede 3 milyon euro ile başlayan ihracatımızı, 2 yıl içinde elimizdeki mevcut kontratlarla 40 milyon avronun üstünde yıllık ciroya ulaştıracağız. 2019 yılı içinde ilk 5 yıllık yatırımın ödemeleri sonlanacak. 2019 ve sonrasındaki 5 yılda, yeni nesil elektrikli araçlara parça üretmek içinde bina hariç 30 milyon euroya yakın yeni bir üretim tesisi oluşturmayı planlıyoruz. Planladığımız tesis tam kapasite üretime ulaştığında alüminyum sektöründeki yıllık ciromuz ise 100 milyon euronun üstüne çıkacak.” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 20:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
ergun çavuşoğlu
ergun çavuşoğlu - 2 yıl Önce

bu 30 milyon evroluk yatırım bitti mi yoksa yapmayı mı düş
ünüyorlar

Mustafa selimoğlu
Mustafa selimoğlu - 2 yıl Önce

Eğer iyi yönetilirse çok daha güçlü olabilir.

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını