Yeni maden sahaları ihale edilecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG), hukuki durumları sona eren ve daha önceki ihalelerine müracaat olmayan toplam 284 adet maden sahasını ikinci defa ihale edilmek amacıyla aramalara açacak. 

Yeni maden sahaları ihale edilecek
Endüstri 40 Zirvesi

ANKARA (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG), hukuki durumları sona eren ve daha önceki ihalelerine müracaat olmayan toplam 284 adet maden sahasını ikinci defa ihale edilmek  amacıyla aramalara açacak.

Genel Müdürlüğün konuyla ilgili ilanı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, daha önce ihale edilmesine karşın müracaat olmaması sebebiyle ihaleleri gerçekleştirilemeyen toplam 284 adet maden sahası ikinci kez ihale edilmek amacıyla aramalara açılacak.

İhalesi yapılacak olan sahaların il, erişim numarası, ruhsat grubu, ihale şartnamesi, paftası, koordinatlı dökümleri, alanları ve ihale tarihleri Genel Müdürlüğün sitesinde yayımlanarak en az 15 gün süreyle erişime açık tutulacak.

İhale ile ilgili usul ve esaslar genel müdürlüğün sitesinde ihale şartnamesinde yer alacak.

Kapalı teklif ve açık artırma usulüyle yapılacak olan ihalelerdeki teminat miktarı, teklif edilen ihale bedelinin yüzde 20'sinden ve taban ihale bedelinden daha az olamayacak.

Öte yandan, MAPEG tarafından, ruhsat sahaları arasında küçük alan olarak 2 adet 2. Grup, küçük alan maden sahası, 20 Nisan'da mücavirindeki ruhsat sahipleri arasında ihale edilecek.

Küçük alan olarak belirlenen sahaların ili, erişim numarası, maden grubu, koordinat dökümleri, alanı, taban ihale bedeli, ihale tarihi ve saati ile ihaleye katılabilecek ihalelik alan mücavirindeki ruhsat sahiplerinin isimlerini içeren listeler, Genel Müdürlük sitesinden yayımlanarak en az on 15 gün önceden ilan edilecek.

İhale teminatı teklif edilen ihale bedelinin yüzde 20’sinden ve taban ihale bedelinden daha az olamayacak.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 13:44
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını