banner1065
x

Yeni hat yatırımı ile ihracatını ikiye katlayacak

ViaCon Türkiye Genel Müdürü Onur Başar, Polonya'da Türkiye'ye getirilen SuperCor hattı ile bütün ara ürünlerini Türkiye'de üretebileceklerini, bu sayede ihracatı da 3 yıl içinde ikiye katlayacaklarını belirtti.

Yeni hat yatırımı ile ihracatını ikiye katlayacak
EndüstrideAra - Haber Detay

ViaCon Türkiye Genel Müdürü Onur Başar, Polonya'daki yatırımları olan SuperCor hattını Türkiye’ye getirerek bütün ara ürünlerini Türkiye'de üretebileceklerini, bu yeni yatırım sayesinde kapasitenin iki katına çıkacağını ve önümüzdeki 3 yıl içinde de ihracatı ikiye katlayacaklarını belirtti.

Dünya genelinde 30 ülkede 10 fabrika ile faaliyet gösteren Viacon, Türkiye pazarına 5 yıl önce çelik menfez ve köprü imalatı gerçekleştirmek hedefiyle katıldı. Viacon Türkiye fabrikası, bu yıl itibarıyla en büyük ikinci fabrika konumuna ulaşırken Viacon dünyası içerisinde de çok önemli bir noktaya ulaştı.

Başar, 5 yıl içinde üç ana ürün grubunun tamamını üretir hale geldiklerini ve hızlı bir şekilde büyümeyi sürdürdüklerini kaydetti ve gösterilen performansla İsveçli Viacon'un Türkiye'yi bölgesel merkez konumuna yükselttiğini ve yaklaşık 50 ülkenin buradan yönetildiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 11:22
YORUM EKLE

Radyo

Schunk

Dergiler