banner1339
x

Uluslararası tarım fuarında Petlas'a büyük ilgi

Dünya tarımının Türkiye'de buluşma yeri olan AgroExpo Fuarı'nda bu sene sergilenen traktör ve ekipmanların bir çoğunda Petlas'ın yerli sermaye, mühendislik ve iş gücüyle ürettiği tarım lastikleri yer aldı.

Uluslararası tarım fuarında Petlas'a büyük ilgi
Endüstri 40 Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Petlas, dünya tarım sektörünün Türkiye'deki öneml senelik buluşması AgroExpo İzmir Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nda büyük ilgi gördü.

Konuyla ilgili olarak Petlas tarafından yapılan açıklamaya göre, dünyanın ileri gelen ve geçen sene 70 ülkeden toplam 854 katılımcı firmayı 337 bin ziyaretçiyle bir araya getiren AgroExpo Fuarı'nda bu sene sergilenen traktör ve ekipmanların bir çoğunda Petlas'ın yerli sermaye, mühendislik ve iş gücüyle ürettiği tarım lastikleri yer aldı. Bu traktör markalarının arasında, New Holland, Case, Tümosan, Erkunt, Mahindra, Massey Ferguson ve Hattat da yer aldı.

Farklı coğrafyalarda 110'dan fazla ülkeye, senede 210 milyon dolar ihracat gerçekleştiren ve tarım lastikleri sektöründe küresel rekabetin başarılı oyuncuları arasında yer alan Petlas'ın fuarda yer alan standını Kongo Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Luc Joseph Okio da ziyaret etti.

Firma, fuarda, UN11 römork lastiği ve PT-Trac yeni nesil traktör lastiği gibi yenilikçi ve üstün teknolojili zirai lastiklerinin dışında, F-16 ve SİHA'larda kullanılan uçak lastiklerini de sergiledi.

Açıklamada konuya ilişkin görüşlerine başvurulan Petlas Kurumsal İletişim Yöneticisi Alper Şahin, bugünün ve geleceğin sürdürülebilir tarım trendlerinin tüm gereksinim ve beklentilerini en iyi şekilde karşılayan ürün ve çözümleriyle küresel rekabetin içerisinde yer almaktan heyecan duyduklarını söyledi.

Fuarın yurt içinde ve ihracat pazarlarında büyümek için önemli bir adım olduğunudikkat çeken Şahin, Türkiye'de son senelerde durgun olan zirai ekipman ticaretinin bu sene büyümesini öngördüklerini dile getirdi.

Şahin, "Özellikle Türkiye'nin en büyük zirai havzası olan Ege Bölgesi'ndeki çiftçilere, zirai ekipman üreticilerine ve yabancı ülkelerden gelecek satın alım heyetlerine ulaşmayı hedefliyoruz. İzmir AgroExpo, Orta Doğu, Avrupa ve Kuzey Afrika pazarlarında önemli ihracat bağlantıları kurduğumuz bir fuar." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2020, 12:33
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını