banner1322
x

Türkiye'den 600 milyon dolarlık çimento ihracatı

Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Feyyaz Ünal, Türkiye'nin geçen sene yaptığı çimento ihracatının 600 milyon doları aştığını ve bu sene ihracatta yüzde 30 artış beklediklerini söyledi.

Türkiye'den 600 milyon dolarlık çimento ihracatı
Endüstri 40 Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Feyyaz Ünal, Türkiye'nin geçen sene yaptığı çimento ihracatının 600 milyon doları aştığını ve bu sene ihracatta yüzde 30 artış beklediklerini söyledi.

Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği tarafından yapılan açıklamada geçen yıl gerçekleştirdiği ve 600 milyon doları aşan ihracatıyla çimento üretiminde dünyanın merkezlerinden biri haline gelen Türkiye, dünya çimento endüstrisinin ileri gelen aktörlerini buluşturan INTERCEM Konferansı'nın 100'üncüsü için  ev sahibi ülke oldu.

Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği, Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği ile Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası'nın ortak girişimiyle İstanbul'da düzenlenecek olan konferansta 5 kıta, 34 ülke ve 52 şehirden yaklaşık 400 sektör temsilcisi yer alacak.

24-26 Haziran tarihleri arasında İstanbul Hilton Bomonti Hotel'de gerçekleştirilecek olan konferansta, çimento sektöründeki en son üretim teknikleri, inşaat sektörünün çimento sanayisinin üzerindeki etkileri ve ihracat pazarlarındaki yeni iş imkanları ile  çevre ve insan dostu üretim, atık geri dönüşümü, çimento sektöründe insan kaynağı yönetimi ve yeni iş fırsatları anlatılacak.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 15:01
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını