TÜRK SAVUNMA SANAYİİ FİRMALARI IDEX 2021’DE BOY GÖSTERDİ

Türk firmaları, savunma sanayisine yönelik ürün ve çözümlerini Birleşik Arap Emirlikleri'nde sergiledi.

TÜRK SAVUNMA SANAYİİ FİRMALARI IDEX 2021’DE BOY GÖSTERDİ
Endüstrideara

Türk savunma sanayii firmaları, ürün ve çözümleri ile Birleşik Arap  Emirlikleri'nde düzenlenen 15. IDEX Uluslararası Savunma Fuarı'na (IDEX 2021) katıldı. 

Düzenlenen fuarda koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yoğun tedbirler alınırken, katılımcılardan 2 günde bir test yaptırmaları istendi. 

Türkiye'den Base Studio Arge ve Teknoloji Sanayi, Elektroland Savunma Sanayi,  Garanti Giyim Kompozit Teknolojileri, Makel Mekanik Mühendislik, Osan Savunma, Otokar, REPKON, T-Kalıp, TRANSVARO Elektron Aletleri, Unifo Gıda, fuarda ürünlerini tanıttı.

METAL ŞEKİLLENDİRME SEKTÖRÜ

Kısa-orta-uzun menzilli roket gövdeleri ve namlu ürün grubuyla fuarda yerini alan REPKON, temel metal şekillendirme makinelerini üretiyor. Şirket dünyada rotasyonel simetrik parçalar için flowforming (soğuk akıtarak şekillendirme) ve soğuk dövme teknolojisi ile sektörde öne çıkıyor.

Şirket, yerli ve milli olarak envantere giren ve bu kapsamda ithalatı durduran flowforming yöntemi ile üretilen 40 milimetre otomatik bombaatar namlusunu fuarda sergiledi. Bunun yanında rotasyonel soğuk dövme makinası ile üretilen 5,56, 7,62, 9 ve 12,7 milimetrelik namlular da REPKON standında yer aldı. Şirket, flowforming yöntemi ile üretilen alüminyum ve özel alaşımlı çelik malzemeden oluşan 70, 122, 300, 610 milimetre çapındaki roket gövdelerini de sergiledi.

Türkiye'nin zırhlı kara aracı üreticilerinden Otokar ise elektrikli Akrep II, Cobra II, Arma 8x8 ve Safa IFV (Tulpar) zırhlı muharebe araçlarını tanıttı.

T-Kalıp ise askeri araçlarda personelin can güvenliğini sağlamak üzere geliştirilen  mayına dayanıklı koltuk çözümlerini sergiledi.(AA)

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 18:35
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını