banner1013
x

Türk mermercilerin Endonezya çıkarması

Endonezya’da Doğal Taş Fuarı düzenleniyor. Yapılan tanıtım ve bağlantılar sonucu, Endonezya mermer pazarında Türkiye’nin hakimiyetine girildiğini kaydediyor.

Türk mermercilerin Endonezya çıkarması
EndüstrideAra5

Endonezya'da dün başlayan Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı’nı Türk organizasyon şirketi düzenliyor.

Cakarta Uluslararası Fuar alanında yapılan Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı’nı, TG Expo Uluslararası Fuarcılık düzenliyor.

Endonezya’nın dünyanın önemli mermer pazarlarından biri işte bu durumdan hareketle, Türk fuarcılık şirketi, bu pazarda büyüme kararı aldı.

Türk fuarcılık şirketinin yöneticisi Gönül Akyıldız, fuarcılıkta Endonezya’nın yeni bir Pazar olduğunu ve burada büyümek istediklerini söyledi.

İlk kez Endonezya’da fuar yaptıklarını söyleyen Akyıldız, bu pazarda büyüyeceklerini belirterek, “Türk mermer sektörünün Endonezya'nın, en önemli merkezi haline gelebileceğini düşünüyoruz.'' dedi.

Türkiye dışında, Brezilya ve İtalya'nın çok sayıda firmayla temsil edildiği fuara 8 ülke, 75 firmayla katılım gösterirken, 4 binin üzerinde nitelikli katılımcı bekleniyor.

Düzenledikleri fuarı, Endonezya’da marka yaparak, bölgeye kazandıracaklarını ve her tür senaryoda, işi sürdüreceklerine dikkat çekerek şöyle konuştu:

''Endonezya, ivmeli ekonomik büyümesi, doğal kaynak ve demografik yapısıyla da önemli ekonomilerinden biri.

ENDONEZYA TÜRK ÜSSÜ OLABİLİR

Türk ihracatçısı için Endonezya, üzerinden uluslararası firmalara ve diğer ülkelere satış yapacağı, stratejik bir üs olabilir.
Türkiye'den fuara ilk kez katılan Talip Öcal, Endonezya'da mermer sektöründeki alıcılarla ilişkileri güçlendirmek için, inşaat sektörü ile Endonezya'nın mermer sektörü için önemli bir pazar haline geleceğini öngördüklerini kaydetti.

Dünyada kalitesiyle aranan Türk mermerinin ve özellikle bej Türk mermerinin bu bölgede çok arandığına işaret eden Öcal, bu alanda ihracatlarını da arttırmak istediklerini kaydetti.
Fuar, 17 Kasım'a kadar devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 18:07
YORUM EKLE

Radyo

Proses Zirvesi

Dergiler