Tüpraş'ta TİS süreci sürüyor

Tüpraş Genel Müdürü İbrahim Yelmenoğlu, Petrol-İş Sendikası ile sürdürülen toplu iş sözleşmesi (TİS) görüşmelerinin masada sonuçlanacağına dair inancını koruduğunu söyledi.

Tüpraş'ta TİS süreci sürüyor
Endüstri Zirveleri

KOCAELİ (AA) - Tüpraş Genel Müdürü İbrahim Yelmenoğlu, Petrol-İş Sendikası ile sürdürülen toplu iş sözleşmesi (TİS) görüşmelerinin masada sonuçlanacağına dair inancını koruduğunu söyledi.

Konuyla ilgili olarak Yelmenoğlu, TİS süreciyle ilgili olarak çalışanlara yönelik yayımladığı mesajında, Petrol-İş Sendikası ile gerçekleştirilen görüşmelerde bayram öncesi işçilere iyi bir haber iletebilmeyi ve süreci müzakereye açık bir şekilde sürdürmeyi amaçladıklarını dile getirdi.

Niyetlerini sendikaya da ileterek kendileri ile masada çözüme ulaşmak üzere bir kez daha bir araya gelmeyi arzuladıklarını söyleyen Yelmenoğlu,  sendika temsilcileriyle 5 saat kadar süren bir toplantı yaptıklarını belirtti.

Yelmenoğlu, uzlaşmacı bir tavırla katıldıkları görüşmelerde 22 maddeyi tek tek görüştüklerini hatırlatarak, 11 Haziran tarihinde sendika temsilcileri ile tekrardan bir araya gelecekleri belirtti.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2019, 14:16
Proses Zirvesi
YORUM EKLE

Prufteknik

Markaküpü

Dergiler
Partnerler