TSF Çenesiz ile devam ediyor

Her iki yılda bir düzenlenen Türkiye Seramik Federasyonu’nun Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Başkan ikinci kez Erdem Çenesiz olarak belirlendi.

TSF Çenesiz ile devam ediyor
Endüstrideara

Geçtiğimiz günlerde 9.’su gerçekleştirilen Türkiye Seramik Federasyonu’nun Olağan Genel Kurul Toplantısı tamamlandı. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati ve Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay’ın da katıldığı toplantıda sektörü temsilen Avni Çelik, Zeynep Bodur, Ali Aköz, Adnan Polat Nafi ve İsmet Güral gibi isimler de yerlerini aldı. Her iki yılda bir düzenlenen Türkiye Seramik Federasyonu 9. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda yerli kaynaklar ile üretim yapan seramik sanayisinin geliştirilmesi ve yapılandırılması masaya yatırıldı. 2017 – 2019 seramik sektörü faaliyet raporunun da incelendiği toplantıda sektörün öncülerine de plaket verildi. Plaket töreninin ardından 2019 – 2021 dönemi için gerçekleşen Başkanlık seçiminde ise Erdem Çenesiz ikinci kez TSF’nin Başkanı olarak belirlendi.

“1.2 MİLYAR DOLARLIK İHRACAT YAPTIK”

Çenesiz seçimin ardından yaptığı konuşmada gerçekleştirdikleri faaliyetlerden bahsederek seramik sektörünün büyüklüğünü ve Türkiye ekonomisine katkısını anlattı. Türkiye unvanını Bakanlar Kurulu kararı ile kullanmaya hak kazandıklarını vurgulayan Çenesiz, federasyonlarının yedi dernek, 87 büyük sanayi işletmesi, 1.500’ün üzerinde KOBİ, 60 bin direkt çalışan ve 300 binin üzerinde dolaylı istihdam yaratan büyük bir yapı olduklarını söyledi. İhracat rakamlarının da yadsınamayacak düzeyde olduğunu belirten Çenesiz, 2018 yılında bir önceki yıla kıyasla yüzde 12 oranında büyüdüklerini ve 1.2 milyar dolarlık ihracat yaptıklarını sözlerine ekledi.
 
 

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2019, 16:34
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını