banner1322
x

Tren Ferry taşımacılığının ilk deneme seferi tamamlandı

Negmar Denizcilik,Erdeniz Tren Feribotu ile Bandırma-Tekirdağ arasında yapılacak olan Tren Ferry taşımacılığının ilk deneme seferi gerçekleştirildi.

Tren Ferry taşımacılığının ilk deneme seferi tamamlandı
Robot Zirvesi

198 metrelik boyu ve 60 vagon kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük tren feribotu olma unvanına sahip olan Erdeniz Tren Feribotu, önümüzdeki günlerde vagon taşımacılığı seferlerine başlayacak.Negmar Denizcilik, Erdeniz Tren Feribotu ile Bandırma-Tekirdağ arasında gerçekleştirdiği Tren Ferry taşımacılığının ilk deneme seferi gerçekleştirildi.

60 vagon kapasitesine sahip olan Türkiye’nin en büyük tren feribotu olma unvanına sahip olan Erdeniz Tren Feribotu, 198 metrelik boyu ile kısa bir süre sonra vagon taşımacılığına başlayacak. 2016 yılında Ulaştırma Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD)  tarafından ihale edilen, Bandırma-Tekirdağ arası tren ferry taşımacılığı yapacak Erdeniz Tren Feribotu’nun ilk test seferi tamamlandı. Test seferi ile birlikte Bandırma limanı oryantasyonu da tamamlandı. 

EN BÜYÜK TREN FERİBOTU NİTELİĞİNDE

Seferlerin önemi hakkında konuşan Negmar Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Bülent Şafak seferlerin Marmara ve Ege bölgesindeki sanayi kuruluşları için büyük bir avantaj olacağını vurgulayarak şöyle devam etti. “İhracat yapan firmalar mallarını çok daha hızlı ve güvenli şekilde Avrupa’ya ulaştıracak” diyen Şafak, geminin 60 vagon kapasitesi, 198 metrelik boyu 15195 grt’luk ölçüleriyle Türkiye’deki en büyün tren feribotu olma unvanına da sahip olduğunun da altını çizdi. Şafak şunları söyledi: “Negmar Grup, denizcilik ve lojistik sektöründe kurduğu etkin ekosistemiyle 14 uluslararası ve ulusal şirketi, 3 uluslararası yatırımcısı, 2 merkez ofisi ve 600’e yakın çalışanı ile ülkemizde ve bölgemizde yatırımın gücünü temsil etmektedir. Türkiye’nin güçlü lojistik ağına önemli katkılar sağlayacak olan Bandırma-Tekirdağ seferleri ile de bu gücü pekiştireceğimize inancımız sonsuz. Başarılı geçen test seferlerinin ardından kısa sürede seferleri başlatacağız.”

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2018, 12:25
YORUM EKLE

CCSAN

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını