Toyota Türkiye'den üretime bakım arası

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, planlı bakım, onarım ve revizyon çalışmaları  sebebiyle 30 Temmuz ile 13 Ağustos tarihleri arasında üretime ara veriyor.

Toyota Türkiye'den üretime bakım  arası
Enerji Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Türk otomotiv sektörünün lider kuruluşlarından olan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, planlı bakım, onarım ve revizyon çalışmaları  sebebiyle 30 Temmuz ile 13 Ağustos tarihleri arasında üretime ara veriyor.

Firma tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, planlı bakım, onarım ve revizyon çalışmaları sebebiyle bahse konu olan tarihler arasında tatile giriyor.

Fabrika çalışanlarının büyük çoğunluğu bu periyotta senelik ücretli izinlerini kullanırken, fabrikada yalnızca bakım çalışmalarında görevli personel bulunmayı sürdürecek. Türkiye’nin üretim ve ihracat liderlerinden olan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, geçtiğimiz sene 251 bin 637 adet araç üretirken, 230 bin 659 adet ihracat gerçekleştirdi. Geçen dört senelik süreçte de Avrupa’nın tüm Toyota fabrikaları arasında en yüksek üretim ve hibrit üretim yüzdesine ulaşmıştı. Üretim faaliyetlerini Sakarya’da gerçekleştiren firma, 2020 yılının sonunda bir önceki yıllarda sergilediği üretim ve ihracat performansını arttırarak devam ettirmeyi planlıyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2020, 10:37
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını