Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye'den mesleki eğitim hamlesi

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, mesleki teknik eğitime destek faaliyetleri kapsamında eğitim amaçlı otomobil, motor ve şanzıman hibe etmeyi sürdürüyor.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye'den mesleki  eğitim hamlesi
EndüstrideAra - Haber Detay

İSTANBUL (AA) - Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, mesleki teknik eğitime destek faaliyetleri kapsamında eğitim amaçlı otomobil, motor ve şanzıman hibe etmeyi sürdürüyor.

Firma tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, öğrencilerin teknik eğitimde gelişen teknolojiyi takip etmeleri maksadıyla meslek liseleri ve üniversitelere araç ve ekipman desteği sunan Toyota Otomotiv Sanayi tarafından 2020 senesi boyunca 18 meslek lisesi ve 6 üniversiteye toplam 24 adet araç hibe edilmesi amaçlıyor.

Öğrencilerin güncel teknolojiyle eş zamanlı eğitim alarak mesleki bilgi ve becerilerini artırmalarını amaçlayan araç ve ekipmanları ilk etapta, Sakarya, Antalya, Tokat, Mersin, Bilecik, Bartın, Konya, Tekirdağ, İstanbul, Bursa, Ordu, Kırşehir, Kütahya, Adana, Kilis, Ankara, Yalova ve Erzurum'daki okul ve kurumlara tahsis edilecek

Şu ana kadar toplam 187 araç, 843 motor ile 643 şanzımanı Türkiye'ninçok sayıda farklı kurum ve okullarına eğitim maksadıyla hibe eden Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, gelecek 3 sene süresince  75 araç, 102 motor ile 44 şanzıman daha hibe etmeyi planlıyor.

Açıklamada görüşlerine  başvurulan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Necdet Şentürk, sektörü daha da ileriye taşıyacak olan öğrencilerin topluma kazandırılmasını maksadıyla teknik ve mesleki okulların eğitimlerine destek olmaya önem verdiklerini dile getirerek, şöyle konuştu:

"Ulusal çapta yapılan bir faaliyete dönüştürdüğümüz araç ve ekipman bağışlarımızı devam ettirerek öğrencilerimizin uygulamalı eğitim alırken, değişen dünya ve gelişen teknolojiyi takip etmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Araç ve ekipman desteğinin yanı sıra uzun ve kısa dönem staj programları ve fabrika bünyesinde gerçekleştirilen teknik gezilerle de öğrencilerin mesleki teknik eğitimine katkı sağlıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2019, 12:25
YORUM EKLE

Radyo

Aha

Dergiler