banner1339
x

TOSYALI HOLDİNG 1 MİLYAR DOLARLIK FABRİKA KURUYOR

Tosyalı Holding, İskenderun’a 1 milyar dolar yatırım bedeliyle fabrika kurmaya hazırlanıyor. Tosyalı Holding, bu yatırım ile yeni çelik üretimine başlayacak.

TOSYALI HOLDİNG 1 MİLYAR DOLARLIK FABRİKA KURUYOR
Robot Zirvesi

Tosyalı Holding pandemiyle mücadele ederken yatırım planlarını ertelemeden yoluna devam ediyor. İskenderun’da 1 milyar dolar yatırım bedeliyle yeni bir fabrika kurmaya hazırlandıklarını belirten Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, “Dalgalı denizde motor kapatılmaz. Tam da bu zamanlarda işimize tüm gücümüzle asılmamız gerekiyor. Bu sebeple çalışmaya, üretmeye, büyümeye devam edeceğiz. Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs mücadelesinde yatırımlarımıza ve istihdamımıza ara vermeyeceğimizi söylemiştik. Farklı coğrafyalardaki yatırımlarımıza da projelerimize de devam ediyoruz" dedi.

AFRİKA'DA TÜRK BAYRAĞINI DALGALANDIRIYOR

Afrika'daki yatırımlarına devam eden Grup, Cezayir ve Senegal’in ardından son olarak geçtiğimiz aylarda Angola’da da Türk bayrağını dalgalandırmak için girişimde bulunmuştu. Grup, Güneybatı Afrika’nın en hızlı gelişen ülkelerinden Angola’daki projesinde yıllık 10 milyon ton demir cevheri işleyerek bölgenin çelik ihtiyacını karşılamak amacıyla yatırım yapmıştı.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2020, 11:21
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını