banner1322
x

Temel Felsefesi 'Sürekli İyileştirme'

2007 senesinde kurulan Dalgakıran AR-GE Merkezi, burada yürüttüğü çalışmalarını 2017’ye kadar öz kaynakları ile devam ettirmiştir.

Temel Felsefesi 'Sürekli İyileştirme'
Endüstrideara

Şirket şimdi de 1 Şubat 2017 tarihi itibari ile Türkiye’nin 362., kompresör sektörünün ise ilk ve tek AR-GE Merkezini çalıştırmaktadır.

İlklerin merkezi olan Dalgakıran AR-GE Merkezi, basınçlı hava alanında sektörün en bilgili ve öncü merkezi olarak bilinmektedir. Firmanın Sancaktepe tesislerinde toplam 1.200 metrekarelik bir alana kurulan Dalgakıran AR-GE Merkezi’nde, 32 çalışan yer almaktadır. Ürün yelpazesinin tamamındaki tasarım da yine bu AR-GE merkezi tarafından geliştirilmiştir. Dalgakıran AR-GE Merkezi’nde yürütülen faaliyetlerin başlıklarını şu şekilde sıralayabiliriz: Test Mühendisliği, Yeni Projeler Mühendisliği, Dokümantasyon Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği ve Ürün-Proses Geliştirme Mühendisliği.

ODAK NOKTASI ENDÜSTRİ 4.0

Beş alana ayrılan ve çalışmalaırnı bu doğrultuda yürüten Dalgakıran Kompresör içerisindeki tüm alanlarda geçerli olan motto “Sürekli İyileştirme” olarak açıklanıyor. Felsefesinin gerektirdiği şekilde çalışmalarını yapan firma, böylelikle “Sürekli İyileştirme” adı altında ürünlerini daha da iyileştirmek, bir basamak daha yükseğe taşımak istiyor. Ürün gamını hem geliştirip hem yenilemek amacında olan Dalgakıran AR-GE Merkezi, şimdilerde Endüstri 4.0 devrimi konusunu odağına alıyor. Bu anlamda geniş içerikli bir proje çalışmalarına başlayan şirketin hedefi, ürün gamını Endüstri 4.0 ile uyumlu bir hale getirip birbirine entegre etmektir.

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile sürekli temas ve iletişim halinde olan Dalgakıran Ar-Ge Merkezi, diğer yandan kuruluşundan bugüne gerçekleştirdiği TEYDEB-SANTEZ projeleri sayesinde de devletimizin teşviklerinden yararlanmaktadır. Bütçesinin % 5’ini AR-GE Merkezi’nin çalışmaları için ayıran şirket, bütçeden düşen payı her geçen yıl artırmak hedefindedir. Bunun sebebi ise Dalgakıran Kompresör’ün AR-GE merkezine verdiğini büyük önemden kaynaklanmaktadır. AR-GE faaliyetleri için harcanan her kuruş masrafın ürünlerine katma değer olarak yansıtıldığını belirten firma için yönetimin en büyük değer verdiği alanlardan biri de elbette Sancaktepe fabrikalarında kurulan AR-GE merkezi olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2019, 13:04
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını