TCDD Taşımacılık rekor kırdı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’ndan ayrılan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Taşımacılık Mayıs ayında rekor kırdı.

TCDD Taşımacılık rekor kırdı
Endüstrideara

Tarihi bir rekora imza atan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Taşımacılık, yalnızca 2019’un Mayıs ayında 2 milyon 767 bin ton yük taşıyarak zirveye oturdu. Özel sektör ile rekabet edebilen karlı bir şirket olma yolunda emin adımlarla çalışmalarını sürdüren TCDD Taşımacılık, tüm yatırımlarının meyvelerini toplamaya başladığını gösteriyor.

Demiryolu sektörünün uzun bir süredir özellikle yük taşımacılığındaki durgunluğunun ardından büyük bir atılıma öncülük eden TCDD Taşımacılık Yetkilileri, 2019 yılı yük taşıma hedefinin 30 milyon ton olduğunu belirtti.

TCDD’nin en önemli iki yükü olan demir cevheri ve akaryakıtın özel sektörlerce de taşınmaya başladığı günümüzde kırılan bu rekor ayrıca bir önem arz etmekte. Tüm bunların yanında Mayıs ayı içerisinde iki özel operatörce taşınan 280 bin ton da hesaplandığında, demiryollarınca taşınan aylık yük miktarı 3 milyonun üzerine çıkıyor.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2019, 17:28
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını