banner1322
x

Tat ile TürkTraktör'den çiftçiler için destek

Tat ile TürkTraktör, çiftçilerin sağlığını ve üretimin sürekliliğini sağlayabilmek için “Hijyen Projesi”nde buluştu.

Tat ile TürkTraktör'den çiftçiler için destek
Robot Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Tat ile TürkTraktör, çiftçilerin sağlığını ve üretimin sürekliliğini sağlayabilmek için “Hijyen Projesi”nde buluştu.

Tat ileTürkTraktör' tarafından yapılan açıklamaya göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede ülke çiftçisinin yanında yer alan Tat ve TürkTraktör, proje kapsamında Bursa ve İzmir’de yer alan 500’e yakın sözleşmeli çiftçiye tarımsal faaliyetlerde yardımcı olan mevsimlik tarım işçilerinin yaşadığı 10 ayrı lokasyona öncelikle duş ve tuvalet konumlandırdı.

Bununla beraber gene proje kapsamında mevsimlik tarım işçilerine eldiven, maske, sabun, şampuan gibi hijyen için gerekli temel ürünlerin yer aldığı bir hijyen paketi desteği de sunuldu.

Tat ilw  TürkTraktör, faliyete geçirilen projeye mevsimlik işçilerin yaşam koşullarının iyileştirilmesine ek olarak, koronavirüsten korunmanın yollarının anlatıldığı “Bilinçlendirme Çalışmaları”nı da dahil etti. Bilinçlendirme çalışmaları kapsamında sağlık çalışanları, sözleşmeli çiftçilere ve mevsimlik tarım işçilerine koronavirüs hakkında bilgiler verirken; hastalıktan korunmanın yollarını da detaylı bir şekilde aktarıyor. Bilinçlendirme çalışmalarının yanı sıra düzenli olarak günlük kontrollerin yapılabilmesi için ateş ölçerler de temin edildi.

Kurulduğu günden beri kesintisiz şekilde sözleşmeli tarım kapsamında çiftçilerini eğitip geliştiren ve bilinçli domates tarımına ön ayak olan Tat ve Türkiye’nin en köklü şirketlerinden biri, modern tarıma yön verme vizyonu ile traktör pazarında liderliğini 13 yıldır kesintisiz şekilde sürdüren TürkTraktör, sürdürülebilir bir tarımsal üretim sürecine sahip olmak amacıyla salgın günlerinde de çiftçilerinin yanında, gıda üretiminin aksamaması için çalışmalarına devam ediyorlar.
 

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2020, 10:53
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını