banner1322
x

Tasarım ‘Oscar’lı İki Ekskavatör

Hidromek, bir süre önce çıkardığı HMK60CR midi ekskavatör ve HMK 145 LCSR kısa kuyruk ekskavatörleri ile iki tasarım ödülüne birden layık görüldü.

Tasarım ‘Oscar’lı İki Ekskavatör
Endüstrideara

Dünya üzerindeki iş makinesi üretimi yapan en büyük 50 şirketin açıklandığı “Yellow Table” listesine bu sene 6. kez giren hem AR-GE çalışmaları hem tasarım alanındaki gücü sayesinde 40 yıldır sektörün öncü isimlerinden olan  HİDROMEK, aynı zamanda tasarım alanının ‘Oscar’ı olarak bilinen Red Dot 2018 Tasarım Ödülleri’nde de ödül aldı.

YELLOW TABLE’DAKİ İLK VE TÜRK MARKASI

2017 yılının sonu ile birlikte Hidromek toplam 110 ülkede 41 bin 690 makine ile sektördeki varlığını sürdürüyor. Uluslararası arenada başarılarını katlayarak büyüten firma, iş makinaları alanında pek çok ülkeye bilgi tedariki sağlayan ve pazara referans oluşturan basın kuruluşu KHL Group'un hazırladığı, aynı zamanda iş makinası üretimi yapan en büyük 50 uluslararası şirketin yer aldığı “Yellow Table”de 49. sırada bulunuyor.

BİR ÖDÜL DE RED DOT TASARIM'DAN...

1955 senesinden beri düzenlenen ve uluslararası arenanın en iyi tasarımlarını ödüllerinden Red Dot Tasarım Ödülleri’nde HİDROMEK ödüle layık görüldü. En yüksek tasarım kalitesi ve inovasyon derecesine sahip HMK 60 CR midi ekskavatör ve HMK 145 LC SR kısa kuyruk ekskavatörü ile ticari taşıt kategorisinde çifte ödül mutluluğu yaşadı. Yarışmadan toplam 59 ülkeden, 48 ayrı kategoride tasarım başvurusu yapıldı. Jüri tarafından değerlendirilip karar verilen ödüller,9 Temmuz 2018'de Almanya'nın Essen şehrinde düzenlenecek bir törenle sahiplerini bulacak.

ÖDÜLLERLE TESCİLLENMİŞ TASARIMLAR

Alınan ödüllerle ilgili konuşan HİDROMEK Tasarım Stüdyo Müdürü Hakan Telışık, mutluluklarını şu sözlerle anlattı: “Dünyanın en prestijli tasarım değerlendirme ödüllerinden olan “Red Dot” tasarım ödüllerinden, geçtiğimiz ay lansmanını yaptığımız yeni ürünlerimiz; HMK60CR midi ekskavatör ve HMK 145 LCSR kısa kuyruk ekskavatör ile iki tasarım ödülü birden kazandık. Firma, uluslararası tasarım otoriteleri tarafından titizlikle değerlendirildikten sonra verilen bu ödüllerle “HİDROMEK Design” imzalı ürünlerin tasarım konusundaki kalite ve yenilikçi iddiasını bir kez daha tescillemiş oldu. Türkiye’nin sayılı taşıt tasarım stüdyolarından olan “HİDROMEK Tasarım Stüdyosu” ile “HİDROMEK Design” imzalı marka, ürünlerinin toplamda 14 adet uluslararası tasarım ödülü bulunuyor.”

OPERATÖRE YARDIMCI ÖZELLİKLER

HİDROMEK’in ödüllü ürünlerinden ilki HMK 60 CR midi ekskavatör, opera (HİDROMEK Operatör Ara Yüzü) ile kullanım sırasında aklınıza gelebilecek tüm gereksinimleri tek bir işlevde topluyor. Operatörün kolayca erişebileceği yerde bulunan konsol, kolay okunabilen renkli TFT bilgi ekranı, elektronik kontrol üniteleri operatörün makineye ait bütün verile ulaşabilmesinsağlıyor. Yanı sıra bu sınıfta ilk kez kullanılan ve işlevsel bir kullanım sunan kızaklı çok amaçlı tutucu da operatörün görevini yapmasına yardımcı oluyor.

ÖNCELİK RAHATLIKTAN YANA...

HİDROMEK tarafından üretilen bir diğer tasarım harikası olan HMK 145 LC SR ise kısa kuyruk paletli ekskavatörde kullanan operatörün rahatını ön planda tutuyor. Bu sebeple kullanılan sistem ise Opera Kontrol Sitemi olarak biliniyor. Araçta, özel planlanmış klima konumu ve kalkar kabin sayesinde servis ve bakım için kolay erişim sunuluyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 11:34
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını