Tam 42 yıldır sahada izi var! Kuruluşunun 42. yılını kutluyor

Kuruluşunun 42'inci yılını kutlayan HİDROMEK, Ar-Ge, tasarım ve inovasyon ile ürün gamını genişletiyor ve 6 kıtaya yayılan ihracat ağıyla iş makinası ihtiyacını küresel ölçekte karşılıyor.

Tam 42 yıldır sahada izi var! Kuruluşunun 42. yılını kutluyor
Endüstrideara

Makine yüksek mühendisi Hasan Basri Bozkurt tarafından 1 Mayıs 1978 yılında Ankara’da kurulan ve faaliyetlerine tarım traktörleri için ataşman üretimiyle başlayan HİDROMEK, kuruluşunun 42’inci yıl dönümünü kutluyor.

Firma, kurulduğu günden bu yana yatırımlarının tamamını öz sermayesi ile hayata geçiriyor.  

TÜRKİYE’NİN İLK İŞ MAKİNASI HİDROMEK’TEN

Türkiye’de üretilen ilk iş makinesinin üreticisi HİDROMEK, başarılarla dolu geçen 42 yılın ardından genişlettiği ürün gamıyla yurt içinde ve yurt dışında sahaya izini bırakıyor.

Dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland’da bulunan altı üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri üretimi gerçekleştiren HİDROMEK, Ankara Sanayi Odası 1’inci OSB’deki 1,4 milyon metrekareyi aşkın sanayi parseli üzerine kurulmakta olan HİDROMEK Üretim Üssü’nün inşaatına da devam ediyor.

ANA KOMPONENTLERİ BÜNYESİNDE ÜRETİYOR

Firma, daha önce ithal ettiği şanzıman, aks ve hidrolik redüktör gibi ana komponentleri, HİDROMEK Üretim Üssü’nde ilk olarak faaliyete geçirdiği komponent fabrikasında üretiyor. Firma, ayrıca dünyada iş makinaları üreten en büyük firmaların sıralandığı uluslararası “Yellow Table” listesinde yer alan ilk ve tek Türk makina üreticisi olarak da dikkat çekiyor. 

Firma, İMDER (Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği) tarafından açıklanan verilere göre, Türkiye’de son 11 yıldır kazıcı yükleyici, son 8 yıldır hidrolik ekskavatör ve son 2 yıldır motor greyder satışlarında pazar liderliğini koruyor.

YURT DIŞI OFİSLERİ VE BAYİLERİ İLE İHRACAT AĞINI GENİŞLETİYOR

İspanya’da HİDROMEK WEST, Rusya’da HİDROMEK RUS, Tayland’da HİDROMEK CE ve Japonya’da HİDROMEK JAPAN firmalarını kuran HİDROMEK, yurt dışı ofisleri ve bayileri ile ihracat ağını genişletmeye devam ediyor. 80’den fazla ülkede yetkili bayisi bulunan HİDROMEK, yurt dışında 100’ün üzerinde satış ve servis noktası ile hizmet veriyor.

Bugün 6 kıtada 100’den fazla ülkede 45 binin üzerinde HİDROMEK iş makinası çalışıyor.

42 YILA 19 TASARIM ÖDÜLÜ SIĞDIRDI

Türkiye’nin sayılı taşıt tasarım stüdyolarından “HİDROMEK Design Studio”yu kuran HİDROMEK, yenilikçi tasarıma sahip iş makineleri ile öne çıkıyor. Tasarımdaki gücünü; aralarında Red Dot Best of the Best, If Design, German Design, Automotive Brand Contest ve Good Design ödüllerinin bulunduğu uluslararası prestije sahip 19 ödül ile tescilleyen firma, sektöründe yeniliklere imza atmaya devam ediyor. 

Sektördeki teknolojik yenilikleri yakından takip eden firma, geleceğin iş makinesi kategorisinde uzmanlaşmayı da hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda dünyanın ilk lastik tekerlekli yüzde 100 elektrikli ekskavatörünü  geliştiren firma, sektöründe müşterilerinin ihtiyaçlarını tek marka altında karşılama hedefi ile yeni ürünler geliştirme çalışmalarını sürdürüyor. 

“42 YILDIR İLK GÜNKÜ HEYECANIMIZLA ÇALIŞIYORUZ”

HİDROMEK’in 42’inci kuruluş yıl dönümü vesilesiyle açıklamada bulunan firmanın Genel Müdürü Ahmet Bozkurt, şunları söyledi:
 
“Yaklaşık 2 bin kişilik ekibimizle, bayilerimizle, HİDROMEK makine sahipleri ve operatörlerimiz ile biz güçlü bir aileyiz. Başarının anahtarının azim olduğu inancıyla çıktığımız bu yolda 42 yıldır, ilk günkü heyecanımızla odağımızı değiştirmeden iş makinesi üretimine devam ediyor, faaliyetlerimizi pusulamız olan şirket değerlerimiz doğrultusunda sürdürüyoruz. Dünyada kabul gören iş makinesi üreticilerinden biri olarak, yurt dışında 6 kıtaya genişlettiğimiz ihracat ağımızla HİDROMEK’in bayrağını 100’den fazla ülkede dalgalandırıyoruz. Ana hedefimiz olarak bir yandan bayi ağımızı genişletiyor, bir yandan da ürün gamımızı genişleterek ve üretimimizi artırarak müşterilerimizin taleplerini karşılıyor, küresel endüstrideki yerimizi sağlamlaştırıyoruz. Bu vesile ile Kurucumuz Hasan Basri Bozkurt’u saygı, rahmet ve minnetle anıyor, onun açtığı yolda ve işaret ettiği doğrultuda çalışmaya devam ediyoruz. Ayrıca, Bozkurt ailesi olarak bu yolda her zaman birlikte yürüdüğümüz değerli çalışma arkadaşlarımıza, paydaşlarımıza ve dostlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2020, 09:48
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını