banner1322
x

Rail Industry Show'a kamu kuruluşlarından tam destek

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından desteklenen, 14-16 Nisan 2020’de gerçekleştirilecek Rail Industry Show Fuarı’na Eskişehir kamu kuruluşları tam destek veriyor.

Rail Industry Show'a kamu kuruluşlarından tam destek
Enerji Zirvesi

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından desteklenen, 14-16 Nisan 2020’de Eskişehir ETO TÜYAP FUAR MERKEZİ VE VEHBİ KOÇ KONGRE MERKEZİ’nde gerçekleştirilecek Rail Industry Show - Demiryolu, Altyapı ve Teknolojileri Fuarı’na Eskişehir kamu kuruluşları tam destek veriyor. Başta Eskişehir Valiliği olmak üzere Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Sanayi Odası, Eskişehir Ticaret Odası ve Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi, fuarın doğru adresinin Eskişehir olduğunu belirterek, amacına ve sektöre hizmet etmesi açısından fuara tam destek sağlayacaklarını vurguladılar.

Eskişehir’in 100 yıldan fazla olan demiryolu geçmişinin inkar edilemeyeceğini söyleyen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, “Fuarın hem ülkemize hem de sektöre büyük fayda sağlayacak durum ve donanımda olduğunu belirtti. 

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, fuarın sadece demiryolu endüstrisine değil, aynı zamanda şehrin ticari dinamiklerine de hareket getireceğini vurguladı. 

Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş; TÜLOMSAŞ Motor ve Lokomotif Fabrikası, URAYSİM projesi dahilinde olan ve Alpu’da kurulumuna devam edilen Mükemmeliyet Merkezi ve Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi içerisinde bulunan Lojistik Üssü’nün, bu fuarın Eskişehir’de yapılmasının haklılığını ortaya koyan çok önemli sebepler olduğuna dikkati çekti. 

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, konumu itibarı ile şehrin 100 yıla yakın demiryolu sektörüne hizmet verdiğini belirterek, şehirdeki sosyokültürel yapının, bu fuara ev sahipliği yapılmasının en önemli belirleyicisi olduğunu ifade etti. 

ULUSLARARASI FORUM DÜZENLENECEK

Fuar açılmadan 1 gün önce 13 Nisan'da ise dünyanın önde gelen konferans organizasyon firması Adam Smith Conferences işbirliği ile Türkiye’de ilk kez, RailFin demiryolu ve hafif raylı sistemler finansman model ve olanaklarının masaya yatırılacağı uluslararası bir de forum düzenlenecek.

Fuar açılış törenini takiben, 1 gün öncesinde yapılacak forumda söz alacak fon yöneticileri, finans uzmanları ve proje yöneticileri ile katılımcılar ve ziyaretçiler, iş platformları yaratmak için bir araya gelecekler. Forum, yerli ve yabancı firmaların global anlamda işbirliği kurmalarına zemin oluşturmayı hedefliyor. 

Organizasyonlar, yerli ve uluslararası sektör oyuncuları ile demiryolu finansmanı profesyonellerini aynı çatı altında buluşturacak.

Fuar süresince aynı zamanda pazara katkı ve yön verecek akademik ve bilimsel konferanslar da gündem oluşturacak.
 

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2019, 18:15
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını