banner1322
x

Prüftechnik Akademi, 2019 yılı eğitim programını açıkladı 

Prüftechnik Akademi’nin; titreşim, termografi, hizalama, güvenilirlik ve cihaz tekrar eğitimlerini kapsayan, 2019 eğitim yılı programı açıklandı.

Prüftechnik Akademi, 2019 yılı eğitim programını açıkladı 
Endüstrideara

Teknik uzman yetiştirmek ve eğitimli teknik uzman sorununun çözümüne destek olmak amacıyla eğitim programları düzenleyen Prüftechnik Akademi 2019 programını yayınladı.  Toplumda ve tesislerde güvenli yaşamın ve verimli üretimin anahtarı yeni nesil teknik eğitimlerin adresi Prüftechnik Akademi’nin yeni programı “Titreşim, Termografi, Hizalama, Kestirimci Bakım, Güvenilirlik Odaklı Bakım Stratejiler ve Cihaz Tekrar Eğitimleri”ni kapsıyor. Prüftechnik Türkiye Ülke Müdürü Ozan Çakıtlı eğitim programıyla ilgili önemli bilgiler verdi.

EĞİTİMLER ÜÇ ANA GRUPTA TOPLANIYOR

Şubat 2019’da başlayacak eğitim programının detayı şirketin web adresinden incelenip, başvuru yapılabilecek. Eğitimler üç ana grupta toplanıyor. İlk grupta dünyaca geçerli olan IEC 17024 göre akredite personel belgelendirme eğitimleri yer alıyor. Bu eğitimler Endüstride Titreşim Analisti ve Termograf olarak görev alacak makine bakım personelinin yetkinliğini ölçüp belgelendirme amacı ile yapılan eğitimler. Bu eğitimler Mobius Enstitüsü ve ITC eğitim merkezi partnerliğinde gerçekleştiriliyor. İkinci grup ise Prüftechnik, Mobius ve yine ITC tarafından oluşturulmuş ve detaylandırılmış eğitimlerden oluşuyor. Güvenilirlik Odaklı Bakım, Uygulamalı Titreşim Analistliği, Kestirimci Bakım Teknolojileri gibi eğitimler bunlardan bazıları. Üçüncü grupta ise daha çok sahada kullanılan cihazların kullanımına yönelik eğitimler yer alıyor.  Prüftechnik Türkiye kurulduğu ilk yıldan itibaren yıl içerisinde ekipman satın alan her müşterisine yılda 4 sefer ücretsiz cihaz tekrar eğitimi sunuyor. Böylece cihazları kullanacak personelin cihazı tüm özellikleriyle randımanlı kullanmasını hedefliyor. 

TÜM DÜNYADA GEÇERLİ YETKİNLİK SERTİFİKASI

ISO 18436 standartlarına uygun eğitimler sonrasında başarılı olan kursiyerler tüm dünyada geçerli yetkinlik sertifikasını almaya hak kazanıyorlar. Akademide yeni başlayanlardan uzmanlara kadar her seviyeye uygun teknik eğitim programları düzenleniyor.  Eğitimler sonunda kursiyerlerin, hassas bakım teknikleri ve bakım felsefeleri yoluyla tesislerde maksimim güvenilirlik ve üretim elde etmesi sağlanıyor. Eğitim programı sonunda gerçekleştirilen sınavı başarıyla geçen kursiyerler MIBOC ve BINDT tarafından verilebilen ve dünya genelinde geçerli olan Belgelendirme sertifikasına sahip olabildikleri gibi dünyaca kendini kanıtlamış Prüftechnik Akademi’nin verdiği “Prüftechnik Sertifikası” sahibi de oluyorlar. 
 

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2018, 16:31
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını