PETLAS, marka değerini yüzde 60 büyüttü

PETLAS, marka değerinde bir senede yüzde 60 artış yaşadı.

PETLAS, marka değerini yüzde 60 büyüttü
Enerji Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Brand Finance’in Türkiye’nin en değerli ve en güçlü markaları 2020 raporuna göre, PETLAS, marka değerinde bir senede yüzde 60 artış yaşadı.

Konuyla ilgili olarak firma tarfından yapılan açıklamaya göre, AKO Grup şirketlerinden PETLAS, tüm sektörlerden tüm kuruluşlar arasında ülkemizin en güçlü ve değerli 100 markası arasında bulunuyor.

Haziran ayında açıklanan Brand Finance Türkiye’nin en değerli ve en güçlü markaları 2020 raporunda PETLAS, 70’inci sırada yer aldı. Şirket, 100 marka arasındaki yerini, 3 sıra yukarıya gelmiş oldu.

PETLAS’ın marka değerindeki artışın bir önceki yıla oranla yüzde 60 olarak gerçekleştiği raporda şirketin marka değerinin, 35 milyon dolar düzeyinde olduğu bilgisi yer aldı.

Açıklamada görüşlerine baş vurulan AKO Grup Yönetim Kurulu Üyesi Safa Özcan, PETLAS’ın, ülkemiz sanayi ve ekonomisi için katkılarını devam ettrireceğini belirtti

Özcan, PETLAS’ın, yerli sermaye, yerli Ar-Ge ve mühendislik, yerli üretim gücü ile Türkiye’nin lastik markası kimliğini gururla taşıdığını söyleyerek, “Ülkemizin yanı sıra, dünyanın yüzü aşkın ülkesinde rekabet gücümüz her gün artış gösteriyor. Kendi alanının en saygın kuruluşları arasında yer alan Brand Finance’in raporunda, ülkemizin tüm sektörlerden en güçlü ve değerli 100 markası arasında yükselişimiz, şevkimizi artırıyor. Bu başarı için tüm PETLAS ve AKO Grup çalışanlarına, iş ortaklarımıza, markamızı tercih eden tüketicilerimize ve kurumsal müşterilerimize teşekkür ederiz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2020, 15:19
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını