banner1322
x

OYAK RENAULT EN SEVİLEN İŞVERENLERDEN OLDU

Oyak Renault, sunduğu çalışan deneyimi ile de en beğenilen ilk 50 işveren arasında yer aldı.

OYAK RENAULT EN SEVİLEN İŞVERENLERDEN OLDU
Endüstrideara

İSTANBUL (AA) - Yenilikçi projeleri ile ulusal ve uluslararası alanda başarılara imza atan Oyak Renault, sunduğu çalışan deneyimi ile de en beğenilen ilk 50 işveren arasında yer aldı.

Oyak Renault tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, Universum tarafından Türkiye’de bu yıl sekizincisi düzenlenen "En Çekici İşverenler" araştırmasının sonuçlarına göre, şirket, son iki yılda toplamda 29 basamak yükselerek mühendislik alanında ilk 50 şirket arasında en büyük sıçramayı gerçekleştirdi.

Oyak Renault ayrıca, ankete katılan tüm öğrencilerin tercihinde 40'ıncı, genç profesyoneller tercihleri arasında ise 42'ci sırada yer buldu.

Bu seneki sıralama, Türkiye’nin ileri gelen 55 üniversitesinin İktisadi İdari Bilimler, Mühendislik, Bilişim Teknolojileri, Fen Bilimleri, Sağlık, Tıp, Edebiyat, Hukuk, Eğitim ve Sosyal Bilimler alanlarında eğitim gören 54 bin 597 öğrencinin seçimiyle tamamlandı. Oyak Renault'nun başarısı, uluslararası çalışma olanakları, çalışanlarına sunduğu profesyonel eğitim ile gelişim fırsatları ve gelişimi destekleyen liderlere sahip olması üniversite öğrencileri tarafından en beğenilen ilk 50 şirketten biri olmasını sağladı.

EN GÖZDE ŞİRKETLER ARAŞTIRMASI

Yapılan açıklamaya göre, Oyak Renault daha önce de nisan ayında Türkiye’nin en geniş öğrenci ağlarından olan 3İK (Üniversite İş ve Kariyer Kulüpleri Birliği) tarafından gerçekleştirilen ve 38 üniversiteden, 55 binin üzerinde öğrencinin katıldığı En Gözde Şirketler 2020 Araştırması'nda 15 basamak yükselişle 37’nci sıraya yerleşmişti. Oyak Renault aynı araştırmanın En Gözde Otomotiv Sektörü Şirketleri sıralamasında genç yetenek faaliyetlerine yaptığı yatırımlarla konumunu pekiştirerek 1 basamak yükselişle ikinci sırada yer bulmuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2020, 15:51
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını