Otomotiv yetkili satıcıları “Ekonomik İstikrar Kalkanı“ paketinden memnum

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Başkanı olan Murat Şahsuvaroğlu, "Muhtasar ve KDV tevkifatı ile SGK primlerinin nisan, mayıs ve haziran ödemelerinin altışar ay ertelenmesi, sektöre ciddi manada destek olur. Bunlar personelin korunması için önemli." şeklinde konuştu.

Otomotiv yetkili satıcıları “Ekonomik İstikrar Kalkanı“ paketinden memnum
Endüstrideara

İSTANBUL (AA) - Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Başkanı olan Murat Şahsuvaroğlu, "Muhtasar ve KDV tevkifatı ile SGK primlerinin nisan, mayıs ve haziran ödemelerinin altışar ay ertelenmesi, sektöre ciddi manada destek olur. Bunlar personelin korunması için önemli." şeklinde konuştu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan "Ekonomik İstikrar Kalkanı" paketine göre, perakende, AVM, demir-çelik, otomotiv, lojistik-ulaşım, sinema-tiyatro, konaklama, yiyecek-içecek, tekstil-konfeksiyon ve etkinlik-organizasyon sektörleri için muhtasar ve KDV tevkifatı ile SGK primlerinin nisan, mayıs ve haziran ödemeleri altışar ay ertelenecek.

OYDER Başkanı olan Şahsuvaroğlu, paketle ilgili olarak basın mensuplarına yapmış olduğu değerlendirmede, sektörün zaten uzun zamandır desteklendiğine  dikkat çekerek, yüzde 0,49 faiz oranının da devam etmesinin önemine vurgu yaptı.

Açıklanan tedbir paketini memnuniyetle karşıladıklarını aktaran Şahsuvaroğlu, şöyle devam etti:

"Sektörün önündeki en büyük sıkıntı istihdamın nasıl korunacağı yönündeydi. Muhtasar ve KDV tevkifatı ile SGK primlerinin nisan, mayıs ve haziran ödemelerinin altışar ay ertelenmesi, sektöre ciddi manada destek olur. Bunlar personelin korunması için önemli. Bir de Kredi Garanti Fonu'nun da nakit akışı bozulduğunda devreye girmesi bizler için önemli fırsatlar... Dolayısıyla yine el birliğiyle bu işin altında da hep birlikte çıkarız. Hükumetimize de bu adımlardan dolayı teşekkür ederim."

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 12:59
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını