banner1322
x

MATİL VE İTÜ'DEN ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞ BİRLİĞİ

MATİL ve İTÜ, çelik sektöründe üniversitesi-sanayi iş birliğini güçlendirmek, mevcut altyapıların etkin kullanımı amacıyla anlaşmaya vardı.

MATİL VE İTÜ'DEN ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞ BİRLİĞİ
Endüstri 40 Zirvesi

Çelik sektöründe üniversite-sanayi iş birliğini güçlendirmek amacıyla Malzeme Test ve İnovasyon Laboratuvarları A.Ş. (MATİL) ile İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) arasında bir anlaşma imzalandı.

İmza törenine Çelik İhracatçıları Birliği (ÇİB) tarafından kurulan MATİL adına ÇİB Başkanı Adnan Aslan, MATİL Başkanı Mustafa Tecdelioğlu ve İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu katıldı. 

"YERLİ VE MİLLİ ÜRETİME TEKNOLOJİK DESTEK SAĞLIYORUZ"

Törende anlaşmayla ilgili değerlendirmelerde bulunan Tecdelioğlu, MATİL'in test, Ar-Ge, inovasyon, teknoloji geliştirme ve danışmanlık, sektörel ve teknik eğitim, akredite laboratuvar hizmetleri ve ürün uygunluk konularında sektöre hizmet vermek üzere kurulduğunu ifade ederek yerli ve milli üretime teknolojik destek sağladıklarını ve önemli testler yaptıklarını söyledi.

Tecdelioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"AR-GE VE ÜR-GE'DE İŞ BİRLİKLERİ YAPACAĞIZ"

"İTÜ ile imzaladığımız anlaşma sonucunda sektörümüzü geliştirebileceğimiz Ar-Ge ve Ür-Ge kısmında iş birlikleri yapacağız. Ortak projeler üretip sektörümüzü daha da ileri seviyelere taşıyacağız. İTÜ bünyesindeki bilim insanları ile ortak çalışma şansını yakalayacağız. Beraber hareket edebileceğiz. Zaten aynı kampüste çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Anlaşmamız 4 yıl boyunca geçerli olacak. Daha sonrasında yenileme şansımız da olacak. MATİL olarak çelik sektörünü geliştirmeye devam etmeyi planlıyoruz. Bu tarz anlaşmalara önümüzdeki dönemlerde de devam edeceğiz."
 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2021, 17:08
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını