banner1322
x

Madencilik sektörüne sürdürülebilir enerji çözümleri

Rolls-Royce, yenilenebilir enerji kaynakları, dizel, aküler ve gaz jeneratörü setleri ile madencilik sektörüne enerji çözümleri sunuyor.

Madencilik sektörüne sürdürülebilir enerji çözümleri
Endüstrideara

Rolls-Royce, MTU Onsite Energy tarafından madenlerde kullanılmak üzere geliştirilen mikro şebeke çözümlerinin de eklenmesiyle enerji sistemleri ürün gamını genişletmeye devam ediyor. Sunulan bu çözümle birlikte artık maden işletmecileri, kamu güç şebekelerine uzaktan işletilebilen bir enerji kaynağı sağlayacak. Sağladığı bu çözümleri Münih’te düzenlenen BAUMA İş Makinaları Ticaret Fuarı’nda da sergileyen Rolls – Royce büyük ilgi gördü.

ENERJİ; GÜVENİLİR, VERİMLİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMALI

Madenlerdeki enerji tedariğinin verimli, güvenilir ve sürdürülebilir olması gerektiğinin altını çizen Rolls-Royce Güç Sistemleri Endüstriyel Faaliyetler Başkan Yardımcısı Lars Kräft, genel işletme giderlerinin yüzde 15’lik bir kısmının enerji olduğunu ve bunun özellikle maden sektörü için çok kilit bir nokta olduğunu söyledi. Tüm bunların yanı sıra maden başına 50 ile 100 MW arasında değişiklik gösteren enerji ihtiyaçlarının sürdürülebilir olmasının her geçen gün çok daha fazla önem kazandığını, firmalarının ise bu konuda çözüm sunduğunu belirtti.
 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 18:04
YORUM EKLE

CCSAN

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını