banner1322
x

Madencilik Sektöründe Kesintisiz Veri İletişimi

Madencilik sektörü zorlu ortam şartları nedeniyle yüksek güvenlik ihtiyacının bulunduğu çalışma alanlarından biridir. Güvenliğin en önemli nokta olduğu sektörde veri iletişiminin kesintisiz ve güvenli olması oldukça önemlidir.

Madencilik Sektöründe Kesintisiz Veri İletişimi
Robot Zirvesi

Yeraltı maden işletmelerinde ortam durum izlemesi gibi veriler ve fanların kontrolü için veri iletişim sistemleri kullanılıyor. Riskli çalışma ortamı şartlarından dolayı olası kazaların önlenebilmesi için kullanılacak ekipman seçimleri oldukça önemli.

Genel durum izleme ve kontrolün dışında son dönemde kullanılmaya başlayan dijital kasklar da maden ocaklarındaki çalışma ve güvenlik standartlarını yükseltiyor. Kask üzerinden kişiyle ve ortamla ilgili bilgileri alabilen sistemler güvenlik açısından büyük faydalar sağlıyor. Güvenlik için kullanılan bu ekipmanların kesintisiz ve doğru şekilde çalışabilmesi ve mevcut verileri aktarabilmesi için en çok tercih edilen sistemlerin başında radyo haberleşme sistemi olan RF Data Modem  teknolojisi geliyor.

Madenlerde mevcutta bulunan VHF frekansları sayesinde kolay bir modem kurulumu şeklinde kurulabilen radyo haberleşme diğer adıyla RF Data Modem teknolojisi kritik verinin kesintisiz bir biçimde aktarılmasını sağlıyor.

Türkiye distribütörlüğünü BİLKO’nun üstlendiği, madencilik sektöründe gerçekleştirdiği projelerle radyo haberleşme sistem hizmetleri veren SATEL, yüksek kalitede ürünleri ve mühendislik hizmetleriyle veri iletişim çözümleri sunuyor. 


http://www.bilko-automation.com/tr-TR/urunler/nedem_rf_data_modemler/2/673/0/0

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 14:38
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını